ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

سیستم آموزشی پویا و خلاقانه

شرح
   ایران
   تهران
   تهران

پیاده سازی بستری کارآمد و پویا برای آموزش و پرورش نوجوانان و جوانان ایرانی

بنده از اون دسته از دانشجویانیم که به شدت به دنبال کاربرد علمی که می خوانم هستم. بعد از گذشت 3 سال از تحصیل در دانشگاه متاسفانه هیچ کاربردی از دروس ندیدم(غیر از 5 یا 6 درس از 140 واحد که بایستی در این رشته بخوانیم). علاوه بر این که کاربردی دیده نمیشه وقتی با اساتید دانشگاه در این مورد صحبت می کنم این پاسخ را به بنده ارائه می کنند: “تصویب وزارت هست برای لیسانس گرفتن باید این واحد ها رو پاس کنید”.
اجبار و چارچوب دادن در علم که در این دوره از زمان، لایتنهی است و ما درگیر مواردی هستیم که حتی برای خرید آدامس هم برامون مفید نیست یکی از اشتباهات بزرگ سیستم آموزشی غیر پویای کشورم ایران می باشد.با عرض تاسف.
البته منکر این واقعیت نیز نیستم که در همین سیستم آموزشی انسان های نخبه ای رشد
کردند(اکثرا هم خارج از ایران مشغول به تحصیل می باشند)اما وقتی پای صحبت خیلی از مدیران شرکت های خصوصی می نشینم درد و دل اکثر مدیران نبود انسان های با مهارت و کاربلد بود. مهارت و کاربلدی که انتظار می رفت در دانشگاه ها اتفاق بیافتد اما نتیجه ی دانشگاه های کشورمن(همه نه اکثریت) یادگیری 10000 صفحه جزوه ی آموزشی بوده که در هیچ کدام از آنها اصلا از کاربرد و مهارت صحبتی به میان نیامده است.
اگر دانشگاه محل یادگیری مهارت و کاربلدی نیست ، پس یک سوال وظیفه دانشگاه چه چیزی است؟ مطمئنا عنوان خواهد شد که دانشجو خودش باید به سراغ یادگیری مهارت های داخل رشته اش برود. در این صورت متوجه می شویم که جایگاه دانشگاه در حد گرفتن مدرک در دوره چهار ساله می باشد !!!!!!!!!!!!!

فایل
فایل
انصراف
همکاران