ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

مسیر طلایی

شرح

fatemeh.kazembabaei@gmail.com

   ایران
   مازندران
   آمل

مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقلی پخش مویرگی کالا

روزانه هزاران خودرو برای رساندن کالا خود به مقاصدشان نظیر سوپرمارکتها، داروخانه ها، فروشگاه های زنجیره ای، مشتریان خرید اینترنتی و... در سطح شهر در حال تردد هستند اما به دلیل عدم مدیریت صحیح و آنلاین آنها در مسیریابی بهینه و مدیریت ناوگان، اتلاف زمان وهزینه زیادی در صنعت پخش ایران وجود دارد. حال آنکه روشهایی وجود دارد که با تهیه نقشه های مناسب و به کارگیری نرم افزارهای حمل و نقلی و لجستیک کالا، می توان پخش کالا را به طور دقیق بهینه نمود و بدینوسیله ناوگان پخش را کنترل، نظارت و هدایت کرد تا در هنگام ماموریت از بهترین مسیر ممکن از لحاظ زمان، مسافت و ترافیک عبور کند.
این کار در کشورهای پیشرفته بواسطه وجود نقشه ها و نرم افزارهای مناسب بخوبی انجام می شود اما در ایران به علت نبود نقشه های مناسب، چنین کاری عملی نیست. چرا که هیچیک از نقشه های موجود برای ایران (همانند Google map و Open Street Map) به علت نداشتن مشخصات دقیق هندسه مسیر و اطلاعات به روز ترافیکی مناسب نیستند.
هم اکنون مسیریابی پخش مویرگی در ایران به صورت تجربی توسط رانندگان و یا به صورت دستی توسط بخش لجستیک انجام میشود که بهینه نیست. از طرفی با وجود شرکتهای متعدد نرم افزاری و خدمات دهنده در زمینه پخش مویرگی در ایران، اما همه این شرکتها محصولاتشان معطوف به بازاریابی، فروش، انبار داری، امور مالی وصدور اسناد و فاکتورها می باشد و خدمات حمل و نقلی آنها حداکثر بر روی ردیابی و ارایه سیستم موقعیت یاب خودکار خودرو(AVL) و یا شخص متمرکز است. شرکت هایی هم که در کشورهای پیشرفته خدمات مسیریابی و مدیریت ناوگان پخش مویرگی را به طور دقیق انجام می دهند، در حال حاضر نمیتوانند در ایران فعالیت نمایند، چرا که در ایران نقشه های مورد نیاز برای این کار آماده نشده است و همانطور که پیشتر گفته شد نقشه های گوگل مپ و غیره نیز برای این کار مناسب نیستند و مشخصات دقیق هندسی و اطلاعات به روز ترافیکی را ندارند.

از آنجاییکه یکی از مهمترین موانع این طرح، عدم وجود نقشه های مناسب حمل و نقل است، خوشبختانه با استفاده از دانش حمل ونقلی و همچنین بکارگیری آخرین فن آوریهای ITS، GIS وICT ، اکثر نقشه های موردنیاز توسط متخصصین ما تهیه شده است. هم اکنون نیروهای متخصص بومی ما توانستند این نقشه های ارزشمند را با دانش روز حمل و نقل و تجربیات شرکت های مشابه خارجی تلفیق نموده تا بدینوسیله برای اولین بار در ایران، خدمات مسیریابی بهینه پخش مویرگی و مدیریت ناوگان ارایه شود. هم اکنون با بکارگیری این محصول، امکان کنترل، نظارت و هدایت ناوگان پخش مویرگی مطابق با آخرین پیشرفتهای بین المللی حاصل شده است تا شاهد کاهش چشمگیر هزینه و زمان در صنعت پخش ایران و حفظ ثروتهای ملی باشیم. بکارگیری این خدمات موجب کاهش زمان پخش، کاهش مصرف سوخت، افزایش راندمان و جلب رضایت مشتری می شود و باعث خواهد شد تا حداقل 10% از هزینه های پخش کاهش یابد.
این مجموعه توانسته است تا با تولید و به روز رسانی نقشه های کامل حمل و نقلی و ترافیکی یکی از شهرهای بزرگ، اولین پایلوت مکانیزه کردن مسیریابی و مدیریت ناوگان پخش مویرگی درایران را پیاده سازی کند. خدمات ما مخاطبان بسیاری دارد همانند تمامی کارخانجات محصولات غذایی، دارویی، شرکت های پستی، سایتهای فروش اینترنتی، شرکتهای توزیع کننده محصولات و .... همچنین تمام شرکتهای لجستیکی (3PL) که در زمینه پخش مویرگی و مدیریت پخش محصولات فعالیت دارند، میتوانند مشتریان ما در ایران و خاورمیانه باشند.
برای استفاده از همه این خدمات لزومی به خرید نرم افزار نیست و فقط به ازای استفاده از خدمات(SaaS) هزینه دریافت میشود. استفاده از همه این خدمات فقط با پرداخت آبونمان ماهانه به ازای هر ناوگان (خودرو) میسر است. همچنین استفاده از اپلیکیشنهای موبایل یا تبلت ما میتواند موجب حذف خرید مسیریاب (Navigator) شود.

فایل
فایل
انصراف
همکاران