fa-IR
ثبت‌نام کرده‌اید؟
ورود
ثبت‌نام نکرده‌اید؟
ثبت نام

کامپایلر برنامه نویس

شرح

http://www.dpna.ir

msdzir@dpna.ir

   ایران
   یزد
   یزد

تسهیل در یادگیری برنامه نویسی

در عصر تکنولوژی و پیشرفت که یکی از اصلی‌ترین رقابت‌ها در زمینه سایبری صورت می‌گیرد؛ از این رو توجه به آموزش نیرویی متعهد در این زمینه دارای اهمیت خاصی می‌باشد. اصلی‌ترین امور مربوط به رایانه، طراحی و پیاده سازی برنامه‌های مختلف کاربردی و امنیتی می‌باشد. از آنجا که یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی پروسه‌ای سخت و طاقت‌فرسا می‌باشد لذا نیاز به تمرین و ممارست بسیار دارد.
اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان با یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی مشکلات عدیده‌ای دارند سختی پروسه‌ی یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی از یک سو و از سوی دیگر فهم خطاهایی که حین نوشتن برنامه به وجود می‌آید فرآیند یادگیری زبان‌های برنامه نویسی را برای دانش آموزان بسیار دشوار کرده است. از آنجایی که این خطاها به زبان انگلیسی گزارش شده و بزرگترین منبع در دسترس برای رفع این خطاها به زبان انگلیسی می‌باشد، دانش‌آموزان و دانشجویان باید وقت بسیاری را برای فهم خطاها صرف کنند؛ این امر یکی از زمان‌برترین پروسه‌های برنامه‌نویسی است که گاها باعث خستگی یادگیرنده شده و او را از یادگیری برنامه‌نویسی باز می‏دارد.
طبق آمار بدست آمده، حداکثر ده درصد دانش‌آموزان از دروس برنامه نویسی گریزان نیستند و حداکثر همین تعداد از آنها به برنامه نویسی روی می‌آورند. از این رو برآن شدیم تا مترجمی طراحی کنیم تا بتوانیم پروسه‌ی سخت خطایابی برنامه‌های نوشته شده توسط دانش‌آموزان و دانشجویان را به یک فرآیند راحت و سرگرم کننده تبدیل نموده و در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، گامی هر چند کوچک، ولی تاثیرگذار در تربیت نیروهای متعهد و متخصص جهت خدمت به توسعه و پیشرفت میهن عزیزمان برداریم.
مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که بیش از 80 درصد مشکلات به وجود آمده در حین یادگیری زبان برنامه‌نویسی در کشورمان مربوط به مشکل محدودیت زبان خارجی و فهم پیام‌های مبهم مترجم می‌باشد؛ لذا این نوآوری در عرصه فناوری می‌تواند مشکلات اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان را برطرف کرده و یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی را به یک پروسه‌ی راحت تبدیل ‌کند.
پس از بررسی‌ها و تفحص‌های فراوان مشخص شد که پراستفاده‌ترین زبان برنامه‌نویسی در کشورمان C# است. این مترجم توسط بزرگترین شرکت در زمینه فناوری اطلاعات یعنی شرکت مایکروسافت پشتیبانی می‌شود. از مزایای این زبان برنامه‌نویسی نسبت به سایر زبان‌های مشابه می‌توان به کد‌باز بودن آن، پشتیبانی فوق‌العاده شرکت مذکور از این محصول، محبوبیت این زبان برنامه‌نویسی و از همه مهم‌تر همه‌گیر بودن این زبان در بین دانش‌آموزان و دانشجویان کشور عزیزمان اشاره کرد؛ لذا با انتخاب این زبان به طراحی مترجمی پرداختیم که خطاها را به صورت فارسی در محیط توسعه‌ی ویژوال استودیو (همان محیط توسعه‌ی پیش‌فرض شرکت مایکروسافت) گزارش می‌کند و علاوه بر گزارش خطا راهکاری در جهت رفع مشکل به وجود آمده نیز ارائه می‌کند که این موضوع برای دانش‌آموزان عمل برنام نویسی را بسیار ساده‌تر خواهد کرد.

فایل
فایل
انصراف
همکاران