fa-IR
تدوين مزيت رقابتي، طرح کسب کار و برنامه اجرايي فعاليت ها

نقشه راه کسب و کارهای نوپا (Startup Strategy Map)

تدوين مزيت رقابتي، طرح کسب کار و برنامه اجرايي فعاليت ها
توضیح
امروزه ایده های جدید در صنایع مختلف در حال طرح است و شاید یکی از روش های جذاب و کم خطر تر جهت تحقق ایده مذکور استفاده از شتابدهنده ها است. البته معمولا آنها قسمت بیشتر سهام ایده‌پرداز را پس از درامد زایی بر اساس تسهیلات ایجاد کرده طلب می‌کنند. شتابدهنده هایی هم هستند که در مقابل دریافت وجه مشخصی، خدماتی مانند استفاده از افراد آگاه و باتجربه حرفه های مختلف، جهت مشاوره و راهنمایی ايده پرداز که عضو شتابدهنده شده باشد مهيا ميکنند. به این ترتیب در تکمیل ایده در شتابدهنده ها به خصوص در نوع اول قسمت های غیر فنی مانند بازرگانی و مدیریتی مشابه مباحث رقابتی از طرف سرمایه گذار بررسی میشود و معمولا اطلاعات کمي به شخص ايده پرداز منتقل ميگردد. و ضعف استارتاپ از همين نقطه اغاز ميگردد.

خارج از روش شتابدهنده معمولا نیاز به آموزش های تخصصی برای تکمیل وجه های غیر فنی ایده مذکور مانند مباحث مدیریتی یا بازرگانی است. مهمترین نقایصی که معمولا این ایده‌ها دارند و نمی‌توانند به مراحل بالایی فعالیت و موفقیت برسند مشکل طرح های کسب کاری[1] و به خصوص انتخاب و تدوین مزیت رقابتی و ارزش پیشنهادی [2] مناسب می‌باشد.

مشاوره و اخذ همکاری با اينجانب در این خصوص به شما کمک می‌کند تا نقشه راه[3] (نقشه استراتژی) مناسب استارت اپ را برای پیش بردن طرح خود تهیه نمایید. ویژگیهای این نقشه راه: انتخاب مزیت رقابتی ، تدوین اهداف، راهبردها و فعالیت ها جهت پرزنت مناسب طرح کسب کار برای جلب سرمایه گذار می‌باشد. البته ایده پرداز میتواند به صورت شخصی هم طرح را تکميل و پیش‌ببرد و حتی با ادامه جلسات مشاوره در تدوین برنامه تولید به ایجاد نمونه اولیه محصول برسد.

مزیت استفاده از روش معرفی شده (پیشنهاد ما ) نسبت به بقیه روش‌های ذکر شده بالا :

1- استفاده از آمار و اطلاعات و مقایسه های منابع اطلاعاتی مختلف می‌باشد که منجر به انتخاب راهبردهای بهتر می شود.

2- مالکیت کامل ایده و درامد حاصل از آن در اختیار شخص ایده پرداز باقی خواهد ماند.
براي اطلاعات بيشتر و کاملتر در خصوص پيشنهاد مذکور و توانمندي ها مي‌توانيد به آدرس www.ITAdvisors.ir مراجعه نماييد.
توضیحات مالی
مشاوره در جهت اصلاح بوم مدل کسب کار براي کسب کار هاي نوپا (در حد يک جلسه) به صورت رايگان انجام خواهد شد.
مدارک لازم برای ارائه خدمات
معمولا در اين خصوص جلسات حضوري مشاوره بيشتري کمک را در پيش برد موضوعات انجام خواهد داد. مستندي که ابتدا مورد نياز است و خيلي پيش برنده ميباشد بوم مدل کسب کار خواهد بود. (حتي به صورت مقدماتي )