fa-IR
ارائه ی مشاوره و انجام خدمات در حوزه ی مالی و مالیاتی

مشاوره امور مالی و مالیاتی

ارائه ی مشاوره و انجام خدمات در حوزه ی مالی و مالیاتی
توضیح
حسابداری چیست؟ لزوم وجود حسابداری از چه جهت است؟ چگونه یک سامانه حسابداری خوب به تسریع انجام امور مالی و مالیاتی شرکت‌ها کمک می‌نماید؟ منظور از امور مالی و مالیاتی چیست و به چه منظور اهمیت دارند؟ این موارد سوالاتی است که تلاش شده در این قسمت مختصر و مفید پاسخ داده شوند:

حسابداری یک سامانه اطلاعاتی و کانال اطلاعات است که در این فرآیند اطلاع‌رسانی، کنش و واکنش باعث تغییر در رفتار استفاده‌کنندگان از اطلاعات حسابداری می‌شود. سامانه اطلاعاتی حسابداری حقوق ذینفعان را ثبت کرده و خدمات اعتباردهی، تحلیل‌گری مالی و برقراری کنترل‌های لازم را ارایه می‌نماید. محصول نهایی نظام حسابداری نیز گزارش‌ها و صورت‌های مالی است که مبنای تصمیم‌گیری اشخاص ذینفع (مدیران، سرمایه‌گذاران، دولت و ...) قرار می‌گیرد .
از سوی دیگر می‌دانیم که امروزه در غالب جوامع پیشرفته و در حال رشد مالیات جز منابع بسیار مهم درآمد دولت‌ها می‌باشد و جزای سنگینی برای افراد حقیقی و یا حقوقی که به هر نحوی از این مهم تخطی می‌نمایند، توسط دولت‌ها در نظر گرفته‌شده است. از سوی دیگر بسیاری از شرکت‌ها به دلیل عدم آشنایی با قوانین مالیاتی، سهوا مرتکب اشتباهاتی می‌شوند که جرائم جبران‌ناپذیری برای آن‌ها به‌جا می‌گذارد. بنابراین بهتر است نهایت تلاش خود را انجام دهیم تا پرداخت مالیات به درست‌ترین، شایسته‌ترین و به‌صرفه‌ترین نحو ممکن انجام گیرد و لازمه‌ی رخداد این مهم عبارت است از:
۱- تدوین سامانه‌ی حسابداری مناسب با کدینگ صحیح
۲- ثبت اطلاعات حسابداری با دقت و جزئیات به‌صورت روزانه و طبق اصول حسابداری در این سامانه
۳- تهیه‌ گزارش‌های کارآمد برای استفاده‌ی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی
۴-ارایه گزارش‌های معاملات فصلی، اظهارنامه‌ی ارزش‌افزوده، اظهارنامه‌ی مالیاتی
۵-تهیه لیست حقوق و دستمزد، لیست بیمه و ارسال گزارش‌های بیمه و مالیات حقوق
توضیحات مالی
رایگان
مدارک لازم برای ارائه خدمات
۱-گزارش‌های مالی اعم از آخرین ترازنامه، صورت‌مالی ، اظهارنامه
۲-نمونه‌هایی از فاکتورهای خرید و فروش شرکت‌ها (بنا به نوع فعالیت)
۳- لیست حقوق و بیمه پرسنل

در صورت نیاز به مدارک بیشتر، هماهنگی لازم صورت خواهد گرفت.