مطالعات امکان‌ سنجی  یک سند مکتوب و منظمی است که در آن یک ایده یا طرح کسب و کار  از ابعاد فنی، مالی و بازار  مورد بررسی ، تحلیل و ارزیابی قرار میگیرد .

مشاوره امکان سنجی

مطالعات امکان‌ سنجی یک سند مکتوب و منظمی است که در آن یک ایده یا طرح کسب و کار از ابعاد فنی، مالی و بازار مورد بررسی ، تحلیل و ارزیابی قرار میگیرد .
توضیح
طرح امکان‌ سنجی جهت راه‌اندازی شرکت‌ها یا ایده‌های جدید و برای شرکت‌های در حال فعالیت و همچنین برای جذب سرمایه گذار مورد استفاده قرار می گیرد .

مطالعات امکان‌ سنجی فرمت و قالب یکسانی نداشته و بسته به نوع ایده، کاربرد، هدف و سایر ویژگی‌ها متفاوت است. با وجود این تفاوت‌هامطالعات امکان‌ سنجی به کارآفرینان این آمادگی را می‌دهند که در مراحل مختلف کسب‌ و کار با چه مشکلاتی مواجه شده و راه‌حل غلبه بر آن چیست.

طرح‌های امکان‌ سنجی از اهمیت بالایی برخودار است. به‌منظور بررسی و ارزیابی طبق استانداردهای تعریف شده بین‌المللی، لازم است که این مطالعات نیز از چارچوب، قوانین و محتوای مناسبی برخودار باشد. تدوین طرح‌ها و مطالعات امکان‌ سنجی بر اساس شاخص‌های تعریف شده علاوه بر جذب سرمایه مورد نیاز برای صاحبان ایده یا کسب و کار نیز بسیار مهم و حیاتی است.صاحبان کسب و کار زمانی که ایده خود را از زوایای سه گانه فنی . مالی و بازار مطرح شده ارزیابی می‌کنند پی به کمبودها، نواقص و نقاط قوت و ضعف آن برده و در جهت تکمیل و کاربردی‌تر شدن ایده فعالیت می‌کنند. در پایان به سرمایه‌گذاران و نهادهای سرمایه‌گذاری و حتی مجریان طرح پیشنهاد می‌شود طرح‌های امکان‌ سنجی پروژه‌ها را با نگاه نقادانه به چالش بکشند تا ریسک‌های احتمالی را کاهش داده و از شروع سرمایه‌گذاری‌های بدون نتیجه جلو‌گیری کنند.
توضیحات مالی
قیمت: رایگان
مدارک لازم برای ارائه خدمات
داشتن یک استارت آپ فعال در حوزه IT