fa-IR
کارگاه «صفر تا هشتاد تولید محتوای حرفه‌ای»

کارگاه «صفر تا هشتاد تولید محتوای حرفه‌ای»

۲۶ بهمن ۱۳۹۶
تهران- خیابان امیرآباد شمالی- بالاتر از اتوبان جلال آل‌احمد- پردیس فنی دانشگاه تهران- ساختمان انستیتو مهندسی نفت
برگزار کننده

آکادمی کارآفرینی تهران

کارگاه «صفر تا هشتاد تولید محتوای حرفه‌ای» روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در تهران برگزار می‌شود.

 

درباره رویداد:

همه مشتریان ما یکسان نیستند. برخی از آن‌ها ما را نمی‌شناسند، دلیل کسب‌وکار ما را نمی‌دانند و این هنر ما است که نیاز آن‌ها را تشخیص دهیم، یک ارتباط ایجاد کنیم و در هر گام کنار مخاطبانی باشیم که خیلی زود تبدیل به مشتری می‌شوند. در این سفر باید همراه مخاطب باشیم و در هر مرحله پیش از آنکه بداند، نیازهایش را تعریف کنیم. این راه برای ما هم ساده نیست. در این جنگ همه پیروز نمی‌شوند غیر از آن‌ها که نقشه راه را می‌شناسند و تفاوت حمله در شب و روز را یاد گرفته‌اند ....

در این کلاس سعی می‌کنیم از اولین گام‌ها شروع کنیم و خیلی ساده بگوییم چه بنویسیم و چرا بنویسم. در این مرحله با موضوعاتی مانند استراتژی و سفر مشتری آشنا می‌شویم و خواهیم گفت چه محتوایی برای چه مخاطبی ضروری است و چند نمونه از استراتژی‌های استفاده‌شده توسط برندهای مطرح را مرور می‌کنیم تا به یک تصویر جامع ازآنچه می‌خواهیم انجام دهیم، برسیم.

ما محتوا را برای مخاطب تولید می‌کنیم پس شناخت مخاطب گام بعدی ما خواهد بود که با استفاده از پرسونا به جزییات دقیق‌تری خواهیم رسید. پس‌ازاین مرحله نیز با چند شاخص عملکرد در تولید محتوا آشنا می‌شویم. شاخص‌های عملکرد درواقع راهنمای ما در میانه راه هستند و به ما می‌گویند که مطابق با هدف حرکت می‌کنیم یا باید مسیر را اصلاح کنیم. در مرحله بعد نیز برنامه‌ریزی برای انتشار محتوا را انجام می‌دهیم.

از این مرحله به بعد وارد اجرا می‌شویم و تولید محتوا را به‌طور عملی تجربه خواهیم کرد. این قسمت را با توضیح کوتاهی از مراحل تولید محتوا آغاز می‌کنیم و سپس محتواهای مختلف برای پلتفرم‌های متنوع و کانال‌های ارتباطی متفاوت مانند شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت، وبلاگ و ایمیل را مرور می‌کنیم. در مورد بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو بحث خواهیم کرد و درنهایت می‌آموزیم که خروجی کار خود را تبدیل به یک گزارش کنیم. این گزارش‌ها در آینده به شما خواهند گفت چه باید بکنید تا موفق بمانید.