همایش ملی حمایت از توسعه شبکه‌های اجتماعی

همایش ملی حمایت از توسعه شبکه‌های اجتماعی

۱۶ تا ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
تهران - خیابان آزادی - دانشگاه صنعتی شریف

همایش ملی حمایت از توسعه شبکه‌های اجتماعی با رویکرد حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران، ۱۶ و ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۵، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

این همایش به همت مرکز راه‌کار‌های اطلاعاتی هوشمند دانشگاه صنعتی شریف با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و انجمن کامپیوتر ایران با حضور مسئولان، متخصصان و فعالان این حوزه تشکیل می‌شود.

 

از اهداف کلان این همایش، می‌توان به رشد و سرفرازی فضای مجازی کشور، استفاده از ظرفیت‌های نخبگان کشور در راستای بهبود خدمات مجازی داخلی، پیشرفت و تثبیت شبکه‌های اجتماعی داخلی موجود و درنهایت آگاهی‌رسانی، فرهنگ‌سازی و حمایت از کاربران ایرانی جهت فعالیت امن و بی‌دغدغه آن‌ها در فضای مجازی اشاره کرد.

 

آغاز فعالیت پورتال ارائه خدمات و محصولات حمایتی از توسعه شبکه‌های اجتماعی (shub.ir)، رونمایی از موتور بومی توسعه شبکه‌های اجتماعی برخط (موتوشاب)، رونمایی از اسناد توصیه‌های امنیتی و حریم خصوصی برای متولیان شبکه‌های اجتماعی، رونمایی از بسته‌های آگاهی‌رسان فعالیت امن در شبکه‌های اجتماعی و ارائه سخنرانی‌های علمی و کارگاه‌های تخصصی سرفصل‌های تدارک‌ دیده‌شده برای این همایش است.