نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری

نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری

۴ تا ۷ شهریور ۱۳۹۷
تهران- محل دائمی نمایشگاه‌های بازار بزرگ ایران- ایران مال

نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری، از روز یکشنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۷ تا روز چهارشنبه ۷ شهریورماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار می‌شود.

 

درباره رویداد:

هرساله در تمامی کشورهای صاحب صنعت نمایشگاهی دنیا، نمایشگاه‌هایی به‌منظور ترویج صنعت سفر و گردشگری برگزار می‌گردد، که به‌عنوان ابزاری مناسب برای به نمایش گذاشتن داشته‌های فرهنگی، تاریخی، طبیعی یا صنعتی آن کشور به کار گرفته می‌شود .برخی از این کشورها این نمایشگاه را برای معرفی سوابق تاریخی خود برپا می‌کنند و بعضی دیگر تلاش در ارایه دستاوردها و تلاش‌های چند دهه اخیر جامعه خود برای پیشرفت و توسعه دارند، ولی همگی تا حد امکان و تا جایی که ظرفیت تاریخی‌شان اجازه دهد (و یا حتی فراتر از ظرفیت واقعی) نقبی به گذشته خود می‌زنند و آنچه را که از گذشتگان برایشان به میراث باقی‌مانده با تبلیغات بسیار به سایر جوامع معرفی می‌کنند.شناساندن ظرفیت‌های توریستی شهرها در کشورهایی که در این زمینه موفق عمل کرده‌اند موجب شده است تا صنعت گردشگری به یکی از مهم‌ترین و یا حتی در بعضی، به اصلی‌ترین منبع درآمدهای ارزی این کشورها بدل شود. ولی آنچه دراین‌بین مسلم و مسجل است اینکه این کشورهای موفق در شناسایی و یافتن توانمندی‌های گردشگری سرزمین خود صحیح عمل کرده و در شناساندن آن‌ها به سایر کشورها نیز از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند و در راستای این حرکت خود از نمایشگاه‌ها نیز به‌عنوان یک ابزار بسیار مهم که در سطح بین‌المللی رسماً پذیرفته‌شده‌اند بهره می‌جویند.

نمایشگاه «شهر گردشگر» با تمرکز بر روی توانمندی‌های موجود در شهرها و آشنا کردن سرمایه‌گذاران با این توانمندی‌ها قصد دارد نقشی موثر در بالفعل کردن این توانمندی‌ها ایفا کند. نمایشگاه «شهر گردشگر» جلوه‌گاه ارتباط فضاهای سرمایه پذیر ارزشمند و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به حوزه‌های اقتصاد گردشگری است.