fa-IR

دوره آموزشی زنان، خانواده و فضای مجازی در کرج برگزار شد

لطفا گوینده این اظهارات را در هر پاراگراف مشخص کنید.

لطفا سه کلمه مهم از متن خبر را به عنوان برچسب بنویسید تا خبر شما در سایت قابل جست‌و جو باشد

«دوره آموزشی زنان، خانواده و فضای مجازی» به همت سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج و با همکاری اداره جوانان و بانوان این سازمان، ۸ خرداد ۱۳۹۷، در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد.

محور اصلی این دوره آموزشی، نحوه استفاده صحیح از فضای مجازی در حوزه کسب‌وکار بود. با توجه به استفاده زیاد از فضای مجازی، هر کسب‌وکاری باید بداند که چگونه در فضای مجازی حضور یابد و بتواند از دنیای فضای مجازی به نفع کسب‌وکار خود استفاده کند و این لزوم آشنایی صاحبان یک کسب‌وکار با نحوه حضور در فضای مجازی و استفاده صحیح از آن را نشان می‌دهد. 

علاوه بر این آشنایی با چگونگی نظارت بر فرزندان در استفاده از تلفن همراه و فضای مجازی آموزش داده شد. از جمله مواری که اهمیت این موضوع را نشان می‌دهد تمایل نسل جوان به فضای مجازی و ضرورت هدایت این نسل به سمت باورهای اسلامی است.  

ضریب نفوذ فضای مجازی در خانواده‌ها روز به روز بیشتر می‌شود و به همین نسبت دغدغه والدین در زمینه فعالیت فرزندان در فضای مجازی جدی‌تر می‌شود. برخی خانواده‌ها مانع استفاده فرزندان از فضای مجازی می‌شوند و گروهی دیگر به دنبال نظارت بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی هستند. آشنایی والدین با فضای مجازی، همراهی با فرزندان در فضای مجازی، بیان واقعیت‌ها و خطرهای فضای مجازی، ایجاد محدودیت با همفکری فرزندان، آشنایی والدین با امکانات گوشی فرزندان و محدودیت زمان استفاده از راه‌های مناسب برای نظارت بر استفاده فرزندان از تلفن همراه و فضای مجازی است. 

یکی از ویژگی‌های کارآفرینان موفق، خلاقیت است. اکثر کارآفرینان صاحب یک کسب‌وکار کوچک هستند، اما همه صاحبان کسب‌وکار کارآفرین نیستند. کارآفرینان خلاق و نوآور هستند. کارآفرینان بایستی تمام فعالیت های مربوط به نوآوری خود را در مسیری انجام دهند که کسب‌وکارشان در آن مسیر تداوم داشته باشد. فرایندی که موجب رونق کسب‌وکار می شود یک ابزار بازاریابی و روشی برای پیدا کردن و حفظ مشتری است. کارآفرین می‌تواند با بکار بردن نوآوری و خلاقیت در هر بخش از سیستم کسب‌وکار خود، آن‌ را در بینش و تفکر مصرف کننده متمایز سازد.

خلاقیت در کارآفرینی از دیگر موارد مطرح شده در این دوره آموزشی بود که این موضوع با توجه به اهمیت اشتغال‌زایی و سوق دادن جوانان به سمت کسب‌وکارهای نوپا و کاهش آسیب‌های اجتماعی ارایه شد.