fa-IR
ایده‌پردازان و استارت‌آپ‌ها قبل از هر چیز تیم خود را تقویت کنند
رییس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر مطرح کرد

ایده‌پردازان و استارت‌آپ‌ها قبل از هر چیز تیم خود را تقویت کنند

رییس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷در پایان با تاکید بر اینکه لازم است تمام ایده‌پردازان ابتدا تیم خود را تقویت کنند، گفت: ‏نگاه سرمایه‌گذاران قبل از ایده به تیم استارت‌آپ است.

رضا زرنوخی به رشد سرمایه‌گذاری جسورانه اشاره کرد و گفت: با توجه به اقدامات فرابورس ایران در زمینه VCها، تعداد سرمایه‌گذاران جسور که وارد حوزه فین‌تک شده‌اند رو به افزایش است و به استارت‌آپ‌ها توصیه می‌کنم که تیم خود را قوی کنند چراکه نگاه سرمایه‌گذاران قبل از ایده به تیم استارت‌آپ است.

مدیرعامل صندوق توسعه تکنولوژی ایران  ضمن اشاره به تاثیر رویداد فین‌استارز در آشنایی سرمایه‌گذاران با ایده‌ها و ابزارهای جدید، اظهار کرد: تعداد فعالان بازار سرمایه و سرمایه‌گذاران جسور علاقه‌مند به حوزه فین‌تک روز به روز بیشتر می‌شود و این امر یکی از دستاوردهای رویداد فین‌استارز است چراکه فرابورس ایران به تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری‌های جسورانه می‌پردازد.

او با اشاره به دیدگاه مثبت فرابورس ایران در توجه به استارت‌آپ‌ها و طبقه‌بندی تیم‌های تیم‌های جوان و دانشجویان در فین‌استارز، تصریح کرد: اقدامات فرابورس ازجمله افزایش جلب توجه سرمایه‌گذاران به استارت‌آپ‌ها و اکوسیستم استارت‌آپی موجب شد تا در فین‌استارز ۲۰۱۸ شاهد حضور چشم‌گیر این افراد و گروه‌ها باشیم.

رییس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر تاکید کرد: تنوع کاری و حضور متخصص‌های مختلف در رویداد فین‌استارز نشان می‌دهد که اقدامات فرابورس در زمینه توسعه بازار سرمایه در ایران موجب به وجود آمدن روند رو به رشد شده است و در نتیجه شاهد برگزاری رویداد فین‌استارز ۲۰۱۸ با کیفیت بسیار خوب بودیم.

مدیرعامل صندوق توسعه تکنولوژی ایران در ادامه با تاکید بر اینکه افزایش بهره‌وری نهادهای مالی با استفاده از تکنولوژی، موضوعی بسیار جدی در دنیاست، اظهار کرد: رویداد فین‌استارز کمک می‌کند که بهره‌وری سازمان‌های مالی بزرگ، بنگاه‌های اقتصادی، بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های تامین سرمایه تقویت شود.

زرنوخی همچنین با اشاره به تلاش و توجه اصلی استارت‌آپ‌ها برای همکاری با شبکه فعال سرمایه‌گذاری حوزه فین‌تک ایران، گفت: استارت‌آپ‌ها می‌توانند در قالب سرمایه‌گذاری مشترک یا به صورت جوینت ونچر یا تعریف پروژه‌های مشترک فعالیت کنند.

او یادآور شد: به نظر می‌رسد که بخش عمده‌ای از استارت‌آپ‌ها بر اساس مسائل واقعی و چالش‌های بازار مالی، بانک‌ها و بیمه‌ها، ایده‌های نو را مطرح و پیگیری کرده اند؛ انتظار می‌رود در سال آتی تعداد استارت‌آپ‌هایی که بر اساس نیاز بازار ایده نوآورانه خود را مطرح می‌کنند، بیشتر شود و این امر به معنی کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در ایران نیز هست.

رییس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر در پایان با تاکید بر اینکه لازم است تمام ایده‌پردازان ابتدا تیم خود را تقویت کنند، گفت: نگاه سرمایه‌گذاران قبل از ایده به تیم استارت‌آپ است؛ تیم خود را آماده کنید. تیم باید قابلیت اجرای پروژه، توانمندی فنی، اجرایی و توسعه کسب‌وکار را داشته باشد از این رو پس از تیم‌سازی قوی، محصول اولیه را آماده کنید و در معرض دید سرمایه‌گذاران قرار دهید.