fa-IR
طرح پایان‌نامه‌یار در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود
رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری عنوان کرد

طرح پایان‌نامه‌یار در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود

اسماعیل پیرعلی، رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ در جلسه شورای پارک علم و فناوری از برگزاری طرح «پایان‌نامه یار» خبر داد و افزود: این طرح با هدف هدایت یافته‌های پژوهشی و فعالیت‌های علمی استادان و دانشجویان به سمت تجاری‌سازی وارتقای کیفیت رساله‌های کارشناسی ارشد و دکتری برای انطباق با نیازهای اساسی کشور در تولید محصولات دانش‌بنیان اجرا خواهد شد.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری یکی دیگر از اهداف طرح پایان‌نامه یار را گسترش نهضت تولید علم و تقویت و توانمندسازی فرآیندهای پژوهشی و مساله محور عنوان کرد و گفت: پایان‌نامه‌های پذیرفته شده در این طرح علاوه بر دریافت تسهیلات بلاعوض از خدمات مرکز نوآوری و مرکز رشد برخوردار خواهند شد.

اسماعیل پیرعلی گفت: ریشه و اصل هر فناوری، تحقیق و پژوهش است و با توجه به فاصله صنعت از دانشگاه، اجرای این طرح می‌تواند زمینه پیوند صنعت و دانشگاه را بیش از پیش فراهم آورد.

در پایان این جلسه با استقرار ۵ شرکت فناور فعال در حوزه‌های فناوری اطلاعات، صنعت نساجی و خدمات آزمایشگاهی در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و ۴ تیم فناور در حوزه‌های صنایع غذایی، شیلات و فناوری اطلاعات در مرکز نوآوری شهرستان بروجن که مراحل داوری و ارزیابی را با سپری کرده بودند موافقت شد.