fa-IR
نشست واحد استانی با مرکز رشد دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
با هدف معرفی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا برگزار شد

نشست واحد استانی با مرکز رشد دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نشست مشترک مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا استان آذربایجان‌شرقی با مرکز رشد، اعضای هیات علمی و دبیرهای انجمن‌های علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، با هدف آشنایی آن‌ها با اهداف و فعالیت‌های واحد استانی این مرکز، یکشنبه ۶ خرداد ۹۷ در سالن سمینار دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

در این جلسه، سمانه فخری، نماینده مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا استان آذربایجان‌شرقی، هدف مرکز و واحد استانی آن را تحلیل بازار استان و بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آن‌ها عنوان کرد که سعی دارد روند شکل‌گیری و توسعه کسب‌وکارها را آسان کند و بستری برای تعامل آسان و حرفه‌ای بازیگران کسب‌وکارهای نوپا به وجود آورد.

او گفت: به وجود آمدن مرجعی قابل اعتماد به منظور توسعه استارت‌آپ‌ها، سرمایه گذاری و رصد بازار در حوزه فاوا، چشم‌انداز تاسیس مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا است.

فخری مهم‌ترین فعالیت‌های مرکز را «اطلاع‌رسانی رویدادهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «نشر اخبار حوزه فاوا»، «برگزاری کارگاه‌های آموزشی»، «ارایه مشاوره» و«پایش زیست‌بوم کسب‌وکارهای حوزه فاوا در استان» عنوان کرد.

فخری گفت: با توجه به تعدد برگزاری رویدادهای مرتبط با کسب‌و‌کارهای نوپا در استان، پورتال واحد استانی مرکز توانمندسازی به عنوان مرجع اطلاع‌رسانی رویدادها و انتشار اخبار استارت‌آپی در نظر گرفته شود.

او ضمن اشاره به فعال شدن واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌‏گری کسب‌‏وکارهای نوپای فاوا بر اطلاع رسانی در زمینه برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی و رویدادها تاکید کرد.

در پایان جلسه، فخری به سوالات اعضای هیات علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دبیرهای انجمن‌های علمی پاسخ داد.