fa-IR
دولت محیط کسب‌وکار را برای شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق فراهم کند
معاون علمی رییس‌جمهور در بازدید از یک استارت‌آپ داخلی عنوان کرد

دولت محیط کسب‌وکار را برای شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق فراهم کند

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: دولت باید محیط کسب‌کار را برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور خلاق فراهم کند و ضمن ارائه مجوزها روند سخت‌گیری‌ها را برای راه‌اندازی این کسب‌وکارها کاهش دهد.

سورنا ستاری در بازدید از استارت‌آپ پویانمایی دیرین‌دیرین، گفت: جوانن خلاق ایرانی نشان داده‌اند از یک محیط کوچک و محدود با تکیه بر خلاقیت و نوآوری خود ضمن ایجاد اشتغال، درآمد میلیاردی کسب کنند و این روند می‌تواند الگویی مناسب برای دیگر جوانانی باشد که قصد دارند ایده‌های نوآورانه و خلاقانه خود را به کسب‌وکار موفق بدل کنند.

او افزود: دیرین‌دیرین نمونه موفق یکی از همین کسب‌وکارهای خلاقانه ست که موفق شده با تکیه به خلاقیت و نوآوری خود بیش از ۱۷۰ نفر را به طور مستقیم مشغول به‌کار کند و ضمن درآمد قابل توجه، گام مهمی در مسیر فرهنگ‌سازی بردارد.

رییس ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز گفت: امسال برنامه حمایت از شرکت‌های خلاق و فرهنگی به طور جدی‌تری ادامه می‌یابد و اگرچه زمان می‌برد تا مانند شرکت‌های دانش‌بنیان به حجم قابل توجهی برسند اما شرکت‌های این حوزه می‌توانند به جایگاه مطلوبی در سپهر اقتصاد دانش‌بنیان دست یابند.

او با بیان این‌که مهم‌ترین رسالت دولت ایجاد زیرساخت‌ها و رفع موانع قنونی از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار کرد: دولت باید محیط کسب‌وکار را برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور خلاق فراهم کند و ضمن ارائه مجوزها روند سخت‌گیری‌ها را برای راه‌اندازی این کسب‌وکارها کاهش دهد.

فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان بزرگ‌ترین حمایت از م وده است

ابوالحسنی، مدیر مجموعه دیرین‌دیرین مهم‌ترین لازمه رونق شرکت‌های خلاق را ایجاد فضای مساعد و تسهیل فعالیت این کسب‌وکارها دانست و گفت: مهم‌ترین کمکی که در این سال‌ها به ما شد، حمایت معاونت علمی و فناوری از فرهنگ‌سازی و ترویج اقتصاد دانش‌بنیان بود و علی‌رغم این‌که کمک مالی دریافت نکردیم، اما روند کمک به دریافت مجوزها و تسهیل فعالیت‌ها به این کسب‌وکا کمک کرد و ما استارت‌آپ دیرین‌دیرین را اولین بار با کمک و حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان شروع کردیم.

او ادامه داد: دیرین دیرین با میانگین بازدید ۸میلیون در فضای مجازی، آشنایی بیش از ۸۰ درصد جامعه با این پویانمایی اکنون بیش از۱۵۰ میلیارد تمان ارزش‌گذاری شده و توانسته است گام مهمی در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه بردارد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، مجموعه پویانمایی دیرین دیرین با کارگردانی و تصویرگری علی درخشی به مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پرداخته و نیز می‌کوشد تا در جهت فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف بهینه و سالم زیست و ... قدم بردارد. اینانیمیشن هم اکنون یکی از پرطرفدارترین انیمیشن‌های کوتاه ایرانی است