فراخوان چهارمین دوره شتاب‌دهی به کسب‌وکارهای نوپا اعلام شد

فراخوان چهارمین دوره شتاب‌دهی به کسب‌وکارهای نوپا اعلام شد

فراخوان چهارمین دوره شتاب‌دهی به کسب‌وکارهای نوپای فناوری اطلاعات اعلام شد که طبق آن، تیم‌های کارآفرین تا پنجم فروردین ۹۵ برای شرکت در این فراخوان، فرصت دارند.

محسن ملایری مدیر مرکز شتاب‌دهنده استارت‌آپی مستقر در دانشکده فنی دانشگاه تهران گفت: این مرکز با اعلام فراخوانی برای چهارمین دوره شتاب‌دهی و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای نوپا از تیم‌های کارآفرین دعوت به عمل آورده است. تیم‌های کارآفرین برای جذب سرمایه و ورود به دوره چهارم شتاب‌دهی تا پنجم فروردین‌ماه ۱۳۹۵ فرصت دارند از طریق نشانی www.avatech.ir ثبت‌نام کنند.

ملایری با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰ استارت‌آپ طی سه دوره شتاب‌دهی در این مرکز فعالیت کرده‌اند، گفت: حاصل کار این سه دوره حمایت از ۸۹ کارآفرین، ایجاد ۲۱۰ فرصت شغلی و جذب سرمایه ۷۰ درصدی بالغ‌بر ۵۰ میلیارد ریال بوده است.

وی تأکید کرد: ۲۵ درصد از جوانان فعال در استارت‌آپ‌های این شتاب‌دهنده قصد ترک ایران را باهدف تحصیل در دیگر کشورها داشتند اما با ورود به این کسب‌وکار، فرصت جدیدی برای ایجاد و توسعه کسب‌وکار در داخل کشور را برای آنان فراهم کرد.

ملایری استارت‌آپ‌های ریحون، تسکولو، پی پینیگ، دونیت و ... را ازجمله کسب‌وکارهای موفق شکل‌گرفته در این مرکز شتاب‌دهی معرفی کرد.

به گفته وی، از تیم‌ها و افرادی که جهت ورود به این دوره ثبت‌نام کرده‌اند پس از بررسی و ارزیابی‌های لازم، برای مصاحبه حضوری دعوت به عمل خواهد آمد و پس از گزینش آن‌ها، ابتدا ۲۰ تیم وارد مرحله پیش‌شتابدهی و درنهایت ۱۰ تیم به مرحله نهایی شتاب‌دهی راه خواهند یافت. دوره پیش‌شتابدهی دو ماه و دوره ‌شتاب‌دهی چهار ماه به طول می‌انجامد، تیم‌ها در پایان دوره شتاب‌دهی و در روز ارائه (Demo Day)، برای جلب نظر سرمایه‌گذاران و کسب سرمایه لازم برای گسترش کار خود، به معرفی و ارائه کسب‌وکار خود خواهند پرداخت.

مدیر شتاب‌دهنده کسب‌وکارهای نوپای فناوری اطلاعات آواتک، ایجاد ۳۰ استارت‌آپ، ۲۱۰ فرصت شغلی، ۹۰ کارآفرین، جذب سرمایه بیش از ۵ میلیارد تومان، ۲۵ درصد جلوگیری از فرار مغزها و ۷۰ درصد موفقیت در جذب سرمایه را از دستاوردهای چرخه سوم شتاب‌دهی به کسب‌وکارهای نوپا عنوان کرد.

آواتک یک برنامه ۶ ماهه شتاب‌دهی به کسب‌وکارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) است که کارآفرینان را از طریق ارائه آموزش‌های کارآفرینی، مربیگری، سرمایه‌ی اولیه (Seed Funding) و فضای کاری خلاق حمایت می‌کند.