نخستین رویداد کارآفرینی گردشگری در استان بوشهر برگزار می‌شود

نخستین رویداد کارآفرینی گردشگری در استان بوشهر برگزار می‌شود

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: نخستین رویداد گردشگری استان بوشهر (استارت‌آپ گردشگری) با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از نوآوران و کارآفرینان استان بوشهر و سایر استان‌ها در عمارت کازرونی بوشهر برگزار می‌شود.

رضا آذین افزود: با توجه به برنامه‌های بلندمدت دولت برای سرمایه‌گذاری بر روی صنعت گردشگری و تکیه اقتصاد بر روی این صنعت کلیدی به‌عنوان جایگزینی برای منابع پایان‌پذیر مانند نفت، اولین رویداد اردوی استارتان گردشگری بوشهر به‌منظور کارآفرینی در حوزه گردشگری با مشارکت دانشجویان، سرمایه‌گذاران، متخصصین کسب‌وکار، نخبگان، اساتید، روسای دانشگاه‌ها و مسئولین دستگاه‌های مرتبط در بوشهر برگزار می‌شود.

 آذین افزود: استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی ـ تجربی در سراسر دنیاست که در سه روز متوالی برگزار می‌شود، در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طراحان گرافیک گردهم می‌آیند تا در ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و گروه ایده‌های خود را اجرا کند.

 وی گفت: این برنامه که برای سومین‌ بار و با محوریت گردشگری در بوشهر برگزار می‌شود از ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۱۲ اسفند آغاز و تا ساعت ۸ شب جمعه در عمارت کازرونی بوشهر ادامه دارد.

 رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر به همکاری دانشگاه خلیج‌فارس، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر، اداره کل محیط‌زیست استان بوشهر، پارک علم و فناوری خلیج‌فارس، شهرداری بندر بوشهر، اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و بنیاد نخبگان استان در اجرای این برنامه اشاره کرد و گفت: پیش‌ازاین نیز دو رویداد کارآفرینی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان در استان بوشهر برگزار شده بود که برخی از طرح‌های حاضر در جشنواره به مرحله تجاری‌سازی رسید و مورد استقبال مردم قرار گرفت.