fa-IR
همکاری همه جانبه فضای مجازی سراج با ایده‌پردازن
سی‌ونهمین همفکر خراسان جنوبی برگزار شد

همکاری همه جانبه فضای مجازی سراج با ایده‌پردازن

مسئول دفتر استانی فضای مجازی سراج در خراسان جنوبی در سی‌ونهمین همفکر خراسان جنوبی که ۲ خرداد ۱۳۹۷ در سازمان فضای مجازی سراج در خراسان جنوبی برگزار شد، قول داد که حمایت همه جانبه‌ای از جوانان در بخش تولید محتوا و نرم‌افزارهای اجتماعی و فرهنگی داشته باشد.

سعید کسرایی‌نیا در این جلسه با اعلام این قول خود توضیح داد: فضای مجازی بخش عمده‌ای از زندگی ما را تشکیل می‌دهد اما این‌که اکنون ما در کجا قرار داریم و چه کاری انجام می‌دهیم، مهم است.

او افزود: در دنیای امروز که تکنولوژی همواره در حال تغییر است تنها موضوعی که از اهمیت زیادی برخوردار است تولید محتوا است.

مسئول دفتر استانی فضای مجازی سراج در خراسان جنوبی تاکید کرد: مجموعه‌هایی در این روند تند تغییر تکنولوژی باقی خواهند ماند که بتوانند محتوای خود را به فروش برسانند.

به گفته کسرایی‌نیا به همین دلیل از جوانان دعوت می‌کنیم کسانی که فنون کار را یاد دارند ولی ایده‌ای ندارند می‌توانند به سراج مراجعه و ایده از ما و کار از آن‌ها باشد و همچنین جوانان ایده‌پردازی که ایده‌های آنان در زمینه طراحی نرم‌افزارهای اجتماعی و فرهنگی و در بخش تولید محتوا این بخش کار می‌کنند همکاری کنیم و می‌توانیم به‌عنوان سرمایه‌گذار و شتاب‌دهنده در کنار شما باشیم.

موج چهارم کارآفرینی
استاد دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در این جلسه عنوان کرد: اکنون برخی از دانشگاه‌ها بیشتر به دنبال این هستند که فقط کاری در بخش کارآفرینی انجام دهند و رتبه خود را در این بخش بالا ببرند و به دنبال نتیجه نیستند.

علیرضا محمدزاده با بیان این‌که ما در موج چهارم کارآفرینی هستیم، گفت: موج‌های قبل شامل کارآفرینی در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات بود و اکنون موج چهارم درباره کارآفرینی استارت‌آپی و فضای مجازی است.

او با تاکید بر این‌که باید از فضای سنتی کارآفرینی خارج شویم و به سمت کارآفرینی نوین برویم، تصریح کرد: فناوری‌های جدید که مورد توجه قرار گرفته است در بخش IT است درحالیکه می‌تواند فناوری را در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف دیگر هم عملیاتی کرد ولی از آن‌جایی که در حوزه IT زمان و هزینه کمتری صرف می‌شود بیشتر به این سمت تمایل داشته‌ایم.

استاد دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: باید در فضای مجازی با واقعیات ارتباط داشت و با سرعت علم و تکنولوژی هم قدم شویم چراکه با این سرعت اگر کاری انجام ندهیم ما را خواهد برد. مانند اکنون که در آن غرق شده‌ایم پس باید برای توسعه خود کارهای بیشتری انجام دهیم.