fa-IR
آشنایی پژوهشگران، فناوران و شرکت‌های فناور استان با مفهوم دانش‌بنیانی و تایید صلاحیت شرکت‌ها جهت بنیان شدن

حضور دکتر صاحبکار، رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان کشور در پارک علم و فناوری گلستان

تاریخ این خبر منقضی است و امکان انتشار ندارد

صاحبکار رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان کشور به دعوت پارک علم و فناوری در استان گلستان با هدف تعمیق فرهنگ دانش بنیانی و بررسی مسائل و مشکلات شرکت­های فناور و دانش بنیان استان گلستان، در تاریخ پنج‌شنبه ۲۳ فروردین ۹۷  حضور پیدا کرد و از نزدیک با توانمندی‌های شرکت‌های فناور استان آشنا شد.

در ابتدای این سفر صاحبکار با حضور در جلسه با مدیران دستگاه­های اجرایی مرتبط با حوزه فناوری و دانش بنیانی به گفتگو پرداخت و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان دغدغه­های خود را در خصوص فرآیند کسب تاییدیه دانش بنیانی و نقاط قوت و ضعف موجود در پروژه مذکور اعلام نمودند.

رئیس مرکز شرکت­ها و موسسات دانش بنیان نیز ضمن بیان تغییرات موجود در آیین نامه­های مرکز گفت: مرکز آمادگی دارد موارد ذکر شده را به دقت بررسی نموده و در روندهای جاری تغییرات لازم را اعمال نماید. صاحبکار ضمن تقدیر از پیگیری‌های مستمر پارک علم و فناوری در خصوص رفع مشکلات شرکت­های دانش بنیان و فناور در تهران گفت: باید یک همدلی جدی در خصوص ایجاد شرکت­های دانش بنیان و توسعه فناوری در استان از سوی همه دستگاه‌های مرتبط صورت پذیرد و پارک علم و فناوری گلستان نیز از لحاظ مسائل زیرساختی باید تقویت شود.

حسام رئیس پارک علم و فناوری استان نیز ضمن تقدیر از حضور ایشان در استان خواستار شفاف‌سازی معیارها و آیین‌نامه‌های مرکز موسسات و شرکت­های دانش بنیان و همچنین ارائه مشاوره­های لازم به شرکت­ها از سوی مرکز و رفع مشکلات فناوران و شرکت‌های دانش بنیان و نیز استفاده از کارگزار و متخصصین بومی در ارزیابی صلاحیت شرکت­ها شدند. در ادامه این سفر، صاحبکار در بازدید از تعدادی از شرکت­های دانش بنیان و فناور استان از نزدیک در جریان فعالیت‌های آن­ها قرار گرفتند و در خصوص برخی از شرکت‌ها که در پروسه دانش بنیانی دچار مشکلاتی شده بودند قول بررسی مجدد و دقیق‌تری را دادند.

همچنین صاحبکار در نشست عمومی با شرکت­های دانش بنیان و فناور و همچنین مخترعان و پژوهشگران استان که چهار ساعت به طول انجامید؛ یک به یک نکات، مشکلات و پیشنهادات افراد مذکور را شنیدند و با استقبال از پیشنهادات و انتقادات سازنده آنها قول مساعد بر پیگیری و رفع بسیاری از موارد ذکر شده در جلسه را دادند.