هجدهمین نشست ایده‌بان در بوشهر برگزار شد

هجدهمین نشست ایده‌بان در بوشهر برگزار شد

هجدهمین نشست کارآفرینی ایده‌بان یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ ۱۳۹۷ در سالن جلسات مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

موضوع این نشست ایده‌بان به طراحی ارزش پیشنهادی و بررسی مدل کسب‌وکار آمازون اختصاص داشت. بابک بوشهری، دبیر نشست ایده‌بان در بحث ارزش پیشنهادی سوالاتی چون «چه ارزش‌هایی را به مشتریان ارایه می‌کنیم؟»، «چه نیازهایی از مشتری را برآورده می‌سازیم»، «به حل کدام یک از مشتریان خود کمک می‌کنیم» و «چه بسته‌ای از محصولات و خدمات را به مشتری ارایه می‌دهیم» را مطرح کرد و از شرکت‌کنندگان خواست که بر اساس تجربه و برداشت خود به این سوالات پاسخ دهند.

همچنین موضوع ارتباط میان بخش ارزش پیشنهادی و مشتری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بوشهری با اشاره به شرکت آمازون درباره یکی از ارزش‌های پیشنهادی این شرکت توضیحاتی ارایه کرد. او گفت: یکی از ارزش‌های پیشنهادی آمازون این است که به افرادی که فراموش می‌کنند چه محصولی را تمام کرده‌اند، آن محصول را به آن‌ها یادآوری می‌کند و سر موعد مقرر آن را برای مشتری ارسال می‌کند.

در بخش بعدی این نشست افراد حاضر به تیم‌سازی پرداختند و هر تیم یک ایده را مطرح کرده و بر روی ارزش‌های پیشنهادی آن کار کرد. پس از آن هر تیم به جمع‌بندی، بررسی و رفع اشکال بوم ارزش پیشنهادی پرداخت و شرکت‌کنندگان سوالات خود را درباره هر بوم مطرح کردند و بوشهری به آن‌ها پاسخ داد.