برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی موبایل در کرج

به همت خانه استارت‌آپ کرج کارگاه آموزشی عکاسی موبایل یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷در مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای البرز برگزار شد. این کارگاه مرتبط با کسب‌وکارهای نوپا و در جهت توانمد‌سازی آن‌ها نیست

مدرس این کارگاه میلاد فکوریان کارگردان هنری و عکاس بود. میلاد فکوریان طراح گرافیک، طراح هویت بصری، مدرس نرم‌افزارهای گرافیک و منتور هویت بصری خانه استارت‌آپ کرج است.

در این کارگاه ۳ ساعته روش‌های عکاسی با موبایل آموزش داده شد. دوربین چیست؟، چرا عکاسی موبایل؟، قواعد کلی( مخصوص موبایل)، نکات بعد از عکاسی، محدودیت و خلاقیت، مدیریت فایل‌ها وتنظیمات و مدیریت و انتشار عکس‌ها در فضای مجازی از جمله موضوعات مطرح شده در این کارگاه بود.

میلاد فکوریان در بحث این‌که دوربین چیست؟، یک نگاه کلی به فرایند عکاسی و نحوه کارکرد دوربین داشت. او در صحبت‌های خود به تفاوت‌های عکاسی موبایل با دی اس ال آر اشاره کرد.

مدرس کارگاه جابه‌جایی و دیدن خروجی عکس، حمل و نقل آسان، حجم بالایی که می‌توان عکس را ذخیره کرد و اینکه عکاسی موبایلی برای همه حتی عکاسان حرفه‌ای و تبلیغاتی مفید است را از مزیت‌های عکاسی موبایلی عنوان کرد.

فکوریان در ادامه، قواعد کلی مخصوص عکاسی با موبایل شامل استانداردها و قوانین، کادربندی و مدل‌های مختلف آن و خلاقیت را توضیح داد.نکات بعد از عکاسی مانند اصلاح رنگ و نور، اصلاح پیکسلی و نحوه ایجاد فضای رنگی مناسب از دیگر مطالب ارایه شده در این کارگاه بود. مباحث اولیه ادیت عکس و معرفی اپلیکیشن‌های تدوین عکس و کاربردهای آن‌ها نیز در این کارگاه آموزش داده شد.


کار عملی و انجام مباحث آموزش داده شده به صورت عملی، برنامه پایانی این کارگاه آموزشی بود.