معرفی کتاب: «رشد ناب» کتابی برای تصمیم‌گیری بهتر

معرفی کتاب: «رشد ناب» کتابی برای تصمیم‌گیری بهتر

نویسنده: اش ماویا

مترجم: علیرضا کاظمی‌نیا  - مهتاب ابراهیم‌زاده پوستچی

ناشر: مجموعه کتاب‌های کارآفرینی ناب

سال چاپ: ۱۳۹۶

تعداد صفحه: ۲۶۳صفحه 
قطع: وزیری

مراجعه به وب‌سایت

کتاب «رشد ناب» که در ادامه کتاب «اجرای ناب» که نقشه راهی برای آزمایش ثبات مدل کسب‌وکار ارایه می‌کرد، نوشته شده است. این کتاب مدل‌ها و فرایند‌های فکری جدیدی را برای تصمیم‌گیری بهتر در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد.

با مطالعه این کتاب می‌آموزید که چگونه سنجه‌های پیشرفت را تعریف و اندازه‌گیری کنید و بتوانید با زبان مشترک و در قالب یک چارچوب ۶ مرحله‌ای (تعیین هدف، مشاهده جهت‌گیری، یادگری، آزمایش، تحلیل و تعیین اقلام بعدی) در مورد پیشرفت خود با دیگران صحبت کنید.


در صفحه ۱۰۹ کتاب می‌خوانیم: «معمولا همه دوست دارند تا حد ممکن داده جمع و تحلیل کنند اما در دنیایی زندگی می‌کنیم که می‌توان تقریبا هر چیزی را سنجید؛ در نتیجه، به جای این‌که درک واضح‌تری از شرایط پیدا کنیم، در دریایی از داده‌های غیر قابل پیگیری غرق می‌شویم. اگر از "google analytics" استفاده کرده باشید، کاملا متوجه حرفم می‌شوید. با اضافه کردن چند خط  javascript، می‌توان هزاران نوع داده مختلف را جمع‌آوری کرد. تنها کافی است چند ابزار تحلیل دیگر داشته باشید تا با انفجار اعداد مواجه شوید. وجود داده‌های زیاد هم مانند اطلاعات بسیار زیاد، فلج کننده است...»

این کتاب در سه بخش با عنوان‌های «تعریف پیشرفت»، «اولویت‌بندی هدر رفت» و «عبور از موانع» تدوین شده است.