برگزاری کارگاه تیم‌سازی برمبنای تیپ‌شناسی شخصیت در مشهد

برگزاری کارگاه تیم‌سازی برمبنای تیپ‌شناسی شخصیت در مشهد

کارگاه آموزشی «تیم‌سازی برمبنای تیپ‌شناسی شخصیت» از مجموعه کارگاه‌های تخصصی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا در استان خراسان رضوی، چهارشنبه ۲۶ ادریبهشت‌ ۱۳۹۷، با حضور فعالان اکوسیستم استارت‌آپی و صاحبان استارت‌‌آپ‌ها به مدت ۸ ساعت در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.

پریا اصلانی، مشاور شغلی، مدرس مهارت‌های حرفه‌ای و عضو هیات موسس و طراح مدرس اشتغال دانشگاه شریف، مدرس این کارگاه بود.

اصلانی کارگاه را با معرفی انواع سبک شغلی و این‌که ارتباط میزان ریسک و آزادی عملکرد با کار‌آفرینی، آغاز کرد. سبک‌های شغلی به ترتیب عبارتند از کارمند (Employee)، خویشفرما (Freelancer) و کارآفرین (Entrepreneur).

او در ادامه به مفاهیم میان‌رشته‌ای مدیریت و اینکه شخصیت انسان در این مفاهیم پیازی‌شکل است پرداخت. محرک‌ها (Driver) در واقع دلیلی هستند که انسان‌ها انگیزش پیدا می‌کنند تا کاری را انجام دهند یا سبک زندگی انتخاب کنند.

اصلانی پس از معرفی هرم مزلو که در آن نیازهای آدمی سلسه مراتبی است به بیان طبقه‌بندی نیازها از دیدگاه ویلیام گلاسر پرداخت. براساس این نظریه نیازها ویلیام گلاسر شامل نیاز به بقا (Survive)، نیاز به عشق و احساس تعلق(Love)، نیاز به قدرت (Power)، نیاز به آزادی و خودمختاری (Freedom)و نیاز به تفریح (Fun) تقسیم می‌شود.

او انواع کارآفرینی را معرفی کرد که کارآفرین (Entrepreneur)، کارآفرین درون‌سازمانی، کارآفرین تکنولوژیک و کارآفرین اجتماعی را شامل می‌شود.

اصلانی درباره تیم‌سازی به تعریف مفاهیم فرآیندها، روابط و نقش‌ها پرداخت و افزود: در انجام کارها باید شفافیت ایجاد کنیم و این شفافیت باید برمبنای نقش‌ها و شخصیت‌ها باشد. کار تیمی چهار مرحله دارد که شکل‌گیری، طوفان، انسجام و عملکرد را شامل می‌شود.