توسعه فضای کسب‌و‌کار مبتنی بر فناوری‌اطلاعات زودبازده است
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان

توسعه فضای کسب‌و‌کار مبتنی بر فناوری‌اطلاعات زودبازده است

غلام‌حسین جمیلی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ با اشاره به این‌که توسعه فضای کسب‌و‌کار مبتنی بر فناوری‌اطلاعات زودبازده است، گفت: همیشه باید به‌روز و هم‌سان با کشورهای توسعه‌یافته حرکت کنیم و در این زمینه نباید از شرکت‌های نوپا، دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها غافل شد.

غلام‌حسین جمیلی با بیان این‌که تکنولوژی تحولات پرشتاب و گستره‌های عظیم و رو به رشدی را داشته است، اظهار کرد: امروزه بسیاری از امور با بهره‌گیری از این علوم با سرعت و آسانی بهتری صورت می‌گیرد.

او با اشاره به این‌که با وجود این‌که استان زنجان قطب الکترونیک و آی‌تی است، اما تا امروز اقدام قابل‌توجهی برای توسعه آن برداشته نشده است، تصریح کرد: از این ظرفیت به طور مطلوبی بهره نبرده‌ایم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان زنجان با بیان این‌که تنها عنوان قطب بودن در یک حوزه‌ای خاص برای یک استان کافی نیست، گفت: این جایگاه باید فعالان، علاقه‌مندان و مسئولان  را به حرکت و تلاش درآورد تا با تمرکز و سرمایه‌گذاری در این بخش افزون بر توسعه و بهبود، منجر به ایجاد ارزش افزوده و اشتغال شود.

جمیلی تجارت و گسترش کسب‌و‌کار استان در فضای بازرگانی و تجاری با کشورهای روسیه و آسیای‌مرکزی و تمرکز و توجه به کشورهای اسکاندیناوی را از جمله رویکردهای اتاق بازرگانی در سال ۱۳۹۷عنوان کرد و گفت: اتاق بازرگانی هم‌چنین به حوزه توسعه فضای کسب‌و‌کار مبتنی بر فناوری‌اطلاعات نیز نگاه ویژه‌ای خواهد داشت.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان با اشاره به این‌که توسعه فضای کسب‌و‌کار مبتنی بر فناوری‌اطلاعات زودبازده است، ابراز کرد: در حال رایزنی با چند شرکت معتبر خارجی برای احداث یک واحد تولیدی بوردهای کامپیوتری در استان هستیم.