رویداد «کارآفرینی مدرن ۳»

رویداد «کارآفرینی مدرن ۳»

نویسنده

رویداد کارآفرینی مدرن ۳، فردا ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۴ در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان از ساعت ۱۶ الی ۱۹ برگزار خواهد شد. مهمان این رویداد جناب آقای عطا خلیقی مؤسس پرشین بلاگ و اِرانیکو هستند.
لینک ثبت نام این رویداد : http://eventcenter.ir/modern 

کارآفرینی مدرن چیست؟ 

یک دورهمی استارت‌آپی است که در آن از دانش و تجربه یکی از افراد خبره در حوزه آی‌تی بهره‌مند می‌شویم. سپس بعد از یک پذیرایی ساده سؤال‌هایمان را یادداشت می‌نماییم تا مجری برنامه از سخنران بپرسد تا جای ابهامی باقی نماند.

کارآفرینی مدرن به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود:
بخش اول: اشتراک‌گذاری تجربیات و ارائهٔ تجربه باارزشی توسط سخنران برنامه که به‌صورت کارگاهی و اینتراکتیو خواهد بود. مهمان برنامه معمولاً یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کارآفرینی را در این بخش برای مخاطبین ارائه می‌دهد. مخاطبین هم در این مدت می‌توانند سؤالات خود را بر روی برگه‌هایی تعبیه‌شده در پک‌ها یادداشت نمایند تا در ادامه برنامه از سخنران برنامه پرسیده شوند.
بخش دوم: این بخش صرف استراحت کوتاهی به همراه پذیرایی سبکی می‌شود و در این هنگام مخاطبین می‌توانند به شبکه‌سازی با یکدیگر پرداخته و همچنین سؤالات خود را به برگزارکنندگان این برنامه تحویل دهند.
بخش سوم: سخنران برنامه آماده ست که به سؤالات مخاطبین پاسخ دهد تا سؤالی باقی نماند و رویداد به‌صورت تکمیل برگزار شود. در پایان هم رویداد با هدیه‌ای به مهمان برنامه و عکس دسته‌جمعی به پایان می‌رسد.

مهمان این برنامه کیست؟
کارآفرینی مدرن فصل زمستان میزبان جناب آقای عطا خلیقی مؤسس سرویس وبلاگ پرشین‌ بلاگ، سرویس اقتصادی-بازرگانی ارانیکو و مشاور سازمان فناوری اطلاعات ایران است. وی از سال ۱۳۸۰ به‌صورت حرفه‌ای جز فعالان وب ایران محسوب می‌شوند. عطا خلیقی با تجربیات فراوانی که در طی سال‌ها فعالیت در حوزه آی‌تی به دست آورده در رویدادهای مختلفی، به‌عنوان سخنران، داور و مربی سعی در انتقال آن‌ها دارد.

برگزارکنندگان این رویداد چه کسانی هستند و هدف از برگزاری آن چیست؟
این رویداد توسط انجمن مهندسی کامپیوتر با همراهی معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان هر فصل یک‌بار برگزار می‌گردد. درواقع کارآفرینی مدرن توسط دانشجویان پرشور دانشگاه با پشتوانه مسئولین دانشگاه اصفهان برگزار می‌گردد. دبیر برگزاری این رویداد، محمد بیگدلی، معتقد است با برگزاری این دست رویدادها، دانشجویان با دیدن کارآفرین‌های بزرگ در حوزه علمی خودشان طریقه ورود به بازار را یاد می‌گیرند و خودشان قادر خواهند بود تا مشکل اشتغال را حل کنند. همه‌ساله این دست رویدادها در سراسر جهان به تعداد زیادی برگزار می‌گردد و انگیزه حاصل از آن موجب به وجود آمدن جوانه‌هایی جدید در حوزه کارآفرینی و آی‌تی می‌شود که حاصل آن افزایش بهره‌وری و پیشرفت است. امید است کارآفرینی مدرن بتواند قدمی در راستای پیشرفت کشور و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، بردارد.
دانشجویان کلیدی برگزاری کارآفرینی مدرن: آرش توکلی، رضا علیدوست، احمدرضا شیبانی، امین شاهنظری، سید محسن زاهدی