اینترنت اشیا، فرصتی برای حضور استارت‌آپ‌ها است.

لطفا تیتر را تغییر دهید

در پایان تیتر نقطه نگذارید

چهار پاراگراف ابتدایی خبر را در انتهای خبر بیاورید.

سه کلمه به عنوان برچسب یا کلمات کلیدی در پایان خبر بنویسید تا خبر شما در سایت قابل جست‌وجو باشد

براساس این گزارش، اصطلاح «اینترنت اشیاء» نخستین بار توسط «کوین اشتون» در سال 1999اعداد را با رسم‌الخط فارسی بنویسید عنوان و توسط انتشارات موسسه "MIT" به دنیامعرفی شد؛ اینترنت اشیاء به معنی یک شبکه جهانی از اشیاء مرتبط که هر کدام دارای آدرس مخصوص به خود هستند، است که بر اساس قراردادهای استانداردشده‌ای با یکدیگر در ارتباط هستند.
کشورهای توسعه یافته به تازگی از این سیستم جدید کنترل از راه دور، برای کنترل هوشمند اشیا و دستگاه‌ها در سیستم‌های اداری و همچنین وسایل منزل استفاده می‌کنند اما هنوز در ایران مقدمات استفاده از آن به صورت تجاری فراهم نشده‌است.
در سال گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طرحی برای پیاده سازی «اینترنت اشیا در ایران» نام برد و در همین راستا از تمام دست اندرکاران این عرصه، از جمله اپراتورها، بخش خصوصی، بخش‌های تولیدی، صنایع و محقق‌ها دعوت کرد تا نظرات خود را مطرح کنند.
پس از آن کارگاه‌های آموزشی بین المللی ابتدا در تهران به منظور آشنایی با «اینترنت اشیاء» برگزار شد و در نهایت برای افزایش آگاهی در استان‌ها، مراکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و کارهای نوپای فاوا در استان‌های مختلف اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی مرتبط با این موضوع از سوی متولیان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کردند.
در همین راستا مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و کارهای نوپای فاوای مازندران کارگاه آموزشی با عنوان «اینترنت اشیاء، فرصتی برای حضور استارت‌آپ‌ها» رابا در نظر گرفتن مباحثی درباره؛ ایده کل اینترنت اشیاء، ارتباطات ماشین به ماشین M2M، کاربردها و چالش‌های توسعه اینترنت اشیاء، مخاطرات این حوزه، راه‌کارهای بهبود پیشرفت «IOT»و نقش استارت‌آپ‌ها در توسعه آن برگزار می‌کند.
این کارگاه آموزشی در تاریخ یکشنبه ۳۰اردیبهشت ‌۱۳۹۷ از ساعت ۱۱الی(با کلمه فارسی جایگزین شود) ۱۴عصر در محمودآباد، خیابان آزادی، بلوار شهداء نفتکش، دانشکده فنی‌و حرفه‌ای محمودآباد برگزار می‌شود.