کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین مالیاتی در قزوین برگزار شد

کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین مالیاتی در قزوین برگزار شد

کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین مالیاتی سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری استان قزوین برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی دو ساعته که با حضور جمعی از مدیران کسب‌و‌کارها، صاحبان ایده و دانشجویان علاقه‌مند و فعال در زمینه کسب‌و‌کارهای نوپا و فناورانه برگزار شد، احسان صحافی‌ها سرممیز اداره امور مالیاتی استان قزوین، توضیحاتی در خصوص مالیات بر در‌آمد، اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول مالیات، مالیات بر دارایی، مالیات بر مصرف و روش‌های محاسبه در‌آمد مشمول مالیات ارایه کرد.

صحافی‌ها در ابتدای کارگاه، زمینه فعالیت شرکت‌کنندگان را جویا شد و شرکت‌کنندگان به معرفی کسب‌و‌کار خود اشاره کردند و سپس مطابق با نیاز و فعالیت شرکت‌کنندگان، به موضوع کارگاه پرداخته شد.

او به تعریف انواع قانون، مالیات مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر در‌آمد، اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول مالیات پرداخت.

احسان صحافی‌ها، در ادامه به قوانین مالیاتی، اهمیت ثبت دفاتر مالیاتی و اصول ثبت اطلاعات مالیاتی اشاره کرد و روش‌های محاسبه‌ مالیات بر در‌آمد، مالیات بر دارایی و مالیات بر مصرف را به شرکت کنندگان این کارگاه آموزش داد.

در پایان این کارگاه که به همت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپا واحد قزوین برگزار شد، شرکت‌کنندگان به بیان سوالات خود پرداختند و صحافی‌ها به طور دقیق و شفاف به این سوالات پاسخ داد و شرکت‌کنندگان ضمن قدردانی و ابراز علاقه‌مندی به شرکت در این کارگاه، خواستار ادامه‌دار شدن این کارگاه‌ها بودند.