fa-IR
برگزاری یکصد و بیست و چهارمین رویداد همفکر در البرز

برگزاری یکصد و بیست و چهارمین رویداد همفکر در البرز

صد و بیست و چهارمین رویداد همفکر کرج، دو‌شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ ۱۳۹۷ از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به میزبانی پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.

این رویداد کارآفرینی، دوشنبه هر هفته با هدف انتقال تجربه‌ها و توسعه ارتباطات حرفه‌ای و با حضور کارآفرین‌ها، صاحبان ایده، برنامه‌نویس‌ها، سرمایه‌گذارها و علاقه‌مندان به کسب‌وکار در کرج برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در مورد ایده‌ها، استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خود به گفتگو می‌پردازند. حاضران در این رویداد با یکدیگر همفکری و مشورت می‌کنند و تجربه‌های خود را به اشتراک می‌‍‌گذارند.

در رویداد هفتگی همفکر کرج، بعد از این‌که شرکت‌کنندگان خود را معرفی می‌‎کنند و از توانمندی‌های خود برای دیگران می‌گویند از یک کارآفرین دعوت می‌شود تا تجربه‌هایش را به اشتراک بگذارد.

مهمان این هفته همفکر، علیرضا شیخ‌الملوکی دارنده مدال طلای کشوری برنامه‌نویسی و هم‌بنیانگذار هاکا ایران بود. بعد از صحبت در مورد مجموعه هاکا ایران و معرفی این مجموعه، علیرضا شیخ‌الملوکی تجربه‌های کاری خود را در این مجموعه با دیگران به اشتراک گذاشت.

«بازنگری شیوه‌های مدیریت در استارت‌آپ‌ها» موضوع بعدی صحبت‌های علیرضا شیخ‌الملوکی بود که در مورد آن برای شرکت‌کنندگان صحبت کرد. علیرضا شیخ‌الملوکی در صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که نحوه برخورد با هم‌تیمی‌های خود و این‌که آیا کسانی که با ما کار می‌کنند راضی هستند یا نه، مهمترین مساله است. این‌که آیا افراد احساس مالکیت دارند و خود را هم‌تیمی می‌بینند یا بروکراسی در تیم برقرار است.

او گفت: این‌که چگونه می‌توانیم به تیم احساس مالکیت دهیم، چگونه می‌توانیم به افراد تیم اعتماد به نفس دهیم و احترام سه موضوع مهمی هستند که در مدیریت باید به آن فکر کنیم. در رهبری یک تیم باید یک چشم‌انداز و دید درست داشته باشیم و آن را به افراد تیم انتقال دهیم و اجازه دهیم که افراد تیم خودشان تصمیم بگیرند که چگونه به این چشم‌انداز برسند.

علیرضا شیخ الملوکی گفت: نگرش ما در کار نیز مهم است. سعی کنید همیشه به مردم کمک کنید نه این‌که فقط بخواهید محصولی را بفروشید. هوشمندانه کار کردن، خودشناسی، تقویت ضمیر ناخودآگاه، تغییر کردن قبل از این‌که همه چیز تکراری شود و نکات دیگری که می‌تواند در مدیریت یک استارت‌آپ مفید باشد موضوعات بعدی صحبت‌های مهمان همفکر بود.

در پایان برنامه‌ها، شرکت‌کنندگان در این رویداد از مدیران و کارشناسان پارک در خصوص نحوه حضور و مزایای قانونی پارک و امور مربوط به تجاری‌سازی مشاوره‌های لازم را دریافت کردند.