نوزدهمین رویداد استارت‌آپ گرایند اصفهان برگزار خواهد شد
با حضور مؤسس «سفرهای علی‌بابا»

نوزدهمین رویداد استارت‌آپ گرایند اصفهان برگزار خواهد شد

نوزدهمین رویداد استارت‌آپ گرایند اصفهان با حضور مجید حسینی‌نژاد موسس سفرهای علی‌بابا، پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ ۱۳۹۷ به میزبانی شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار می‌شود.

رویداد استارت‌آپ گرایند که از آذرماه سال ۱۳۹۳ در اصفهان به همت جمعی از جوانان و فعالان اکوسیستم کارآفرینی شهر آغاز شده است، یک جنبش جهانی برای حمایت از کارآفرینان و موسسان کسب‌وکارهای نوپا و تقویت روابط کاری آنان در جامعه است. این جنبش باهدف آموزش، تشویق و ارتباط‌گیری کمک می‌کند تا ذی‌نفعان حاضر در اکوسیستم استارت‌آپی شهرهای مختلف با یکدیگر در ارتباط باشند و از تجربه‌های هم بیاموزند. این برنامه پس از گذشت چهار سال از زمان شروع، اکنون در بیش از ۴۰۰ شهر معتبر دنیا توسط نمایندگان منطقه‌ای برگزار می‌شود و بیش از یک‌میلیون نفر عضو از کشورهای مختلف دارد و اعتبار جهانی آن به حدی رسیده که شرکت Google  با حمایت‌های خود به همکاری با آن پرداخته است.

این جنبش با برگزاری رویدادهای ماهانه در بیش از ۸۰ شـهر دنیا از موسسـان موفق استـارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای مبتنی بر وب و فن‌‌آوری دعوت می‌کند تا طی مصاحبه‌ای یک‌ساعته در فضایی کاملا دوستانه، داستان کسب‌وکار و زندگی حرفه‌ای خود را در بین حاضران مطرح کنند و از چالش‌ها و موفقیت‌های خود سخن بگویند. پس از هر مصاحبه بستری فراهم است که میهمانان ضمن گفتگوی آزاد انفرادی با یکدیگر آشنا شوند و از کارها و پروژه‌های خود جویا شوند و نت‌ورک ایجاد کنند. ازجمله ویژگی‌هایی که به رشد و گسترش این رویداد کمک کرده است ضبط و ارسال ویدیویی تصویر برگزاری بر روی سایت جهانی استارت‌آپ گرایند و شبکه‌های ویدیویی است، به‌طوری‌که علاقه‌مندان می‌توانند از هر جای دنیا به تماشای مصاحبه با کارآفرینان شهرهای مختلف دنیا نشسته و از تجربه‌های آن برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود بهره ببرند.

مجید حسینی‌نژاد موسس سفرهای علی‌بابا که در این رویداد حضور خواهد داشت، متولد ۱۳۵۸ است. او علاوه بر تحصیلات در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در رشته‌ پلیمر دانشگاه پلی‌تکنیک امیرکبیر، از سازمان مدیریت صنعتی نیز در سه رشته‌ MBA فارغ‌التحصیل شده است. او از سنین پایین شروع به کار کرده است و پس از بارها تجربه‌ شکست و موفقیت، استارت‌آپ علی‌بابا را در سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی کرده است. علی‌بابا سایت رزرو بلیط هواپیما و قطار است. سایت جاباما که امکان رزرو هتل و اقامتگاه‌های ایران و جهان را فراهم کرده، دیگر سایتی است که در کنار علی‌بابا راه‌اندازی شده است. امروز بیش از ۴۵۰ نفر نیروی تمام وقت در علی‌بابا و جاباما مشغول به کار هستند.

علاقه‌مندان به حضور در نوزدهمین رویداد استارت‌آپ گرایند اصفهان باید برای نام‌نویسی به سایت ایونت سنتر مراجعه کنند.