نبود تفکر دانش‌بنیان، مشکل اساسی برنامه‌های کشور است
محمدصادق بیجندی

نبود تفکر دانش‌بنیان، مشکل اساسی برنامه‌های کشور است

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی کشور گفت: نبود نگرش و تفکر دانش‌بنیان اشکال اساسی در بسیاری از برنامه‌های کشور بوده و مبنای چنین تفکری، باور حوزه علم و دانش به جوانان پرشور به‌عنوان سرمایه‌های اصلی است.

محمدصادق بیجندی یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در آیین آغاز به کار برنامه شتاب‌دهی کسب‌وکارهای فناورانه جوانان در زنجان افزود: برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و مقاومتی در سالی که به‌فرمان رهبر معظم انقلاب سال حمایت از تولید داخلی نام‌گذاری شده، به تفکر دانش‌بنیانی نیاز داریم.

او یادآور شد: اگر تفکر و نگرش دانش‌بنیان وجود داشته باشد، اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی هم محقق می‌شود.

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی کشور گفت: حمایت درست از تفکر و نگاه صحیح، اتفاقات خوبی را در تمامی حوزه‌ها رقم می‌زند.

او اظهار کرد: شکل‌گیری اکوسیستم و زیست‌بوم کارآفرینی در زنجان در حال رخ دادن و اقدامی برای از مرحله ایده تا اجرا و تولید در دست انجام است.

بیجندی بیان کرد: زنجان مرکز آموزش اشتغال محور کشور درزمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات شد و تجهیزات به‌روز موردنیاز به ارزش 45 میلیارد ریال به این استان منتقل می‌شود.

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی کشور گفت: خوشبختانه استان زنجان به‌عنوان قطب علم آی تی و الکترونیک مطرح‌شده است و یکی از ارکان و پایه‌های تحقق آن بهره‌گیری از همین صنایع فرهنگی و خلاق و برنامه شتاب‌دهی است.

او اضافه کرد: معتقدیم این مجموعه در کنار پارک علم و فناوری استان زنجان می‌توانند گام‌های اساسی و تأثیرگذاری را در حوزه اشتغال دانش‌آموختگان بردارند.

بیجندی تاکید کرد: با تجهیزات 45 میلیارد ریالی که هفته آینده به زنجان منتقل می‌شود، آموزش‌های تخصصی درزمینهٔ مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شبکه و امنیت شبکه ارائه خواهد شد.

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی کشور گفت: برای نخستین بار در کشور، این دوره‌های آموزشی به شکل مشترک میان جهاد دانشگاهی و یک شرکت هوآوی برگزار می‌شود.

او افزود: زنجان به علت وجود جوانان پرشور و علاقه‌مند و ترکیب همدلی و همراهی مدیران آن، ظرفیت برگزاری چنین دوره‌هایی را دارد.

رییس جهاد دانشگاهی استان زنجان هم در ادامه این برنامه گفت: امروز شاهد آغاز به کار 2 مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد و مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق استان با عنوان برنامه شتاب‌دهی کسب‌وکارهای فناورانه جوانان هستیم.

مهدی عباسی افزود: در مرکز صنایع خلاق این استان، که تاکنون نمونه آن در کشور راه‌اندازی نشده است، به سمت تولید محصولات فرهنگی اقتصادی حرکت می‌شود.

رییس مرکز جهاد دانشگاهی استان زنجان گفت: این مرکز در چهار حوزه رسانه‌ای و فرهنگی، میراث فرهنگی، محصولات هنری و محصولات فرهنگی کارکردی تولید محصول خواهد کرد.

برنامه شتاب‌دهی کسب‌وکارهای فناورانه جوانان در مرکز جهاد دانشگاهی زنجان از کشنبه آغاز به کار کرد.