مصاحبه با محسن مسگریان، مدیرعامل شرکت سان‌طب

شرکت دانش‌بنیان سان‌طب کرمانشاه یکی از واحدهای فناور پارک علم‌و‌فناوری کرمانشاه است که خدمات متنوعی در حوزه درمان و مدیریت بیمارستانی ارائه می‌دهد. در ادامه با محسن مسگریان، مدیر‌عامل این استارت‌آپ گفت‌وگو کرده‌ایم که می‌خوانید.

لطفا خودتان را کامل معرفی کنید

محسن مسگریان، متولد سال ۱۳۶۳ هستم. همچنین دارای مدرک مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار و مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان سان‌طب کرمانشاه هستم.

کسب‌و‌کار شما در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند؟

طراحی و تولید نرم افرار های حوزه درمان، مدیریت‌ بیمارستانی و اعتبار بخشی

اصلی‌ترین پارامترهای تاثیر گذار بر موفقیت کسب‌و‌کار شما ‌چه مواردی ‌بوده است؟

نو بودن بازار این حوزه و همچنین استفاده از مشاورین مجرب جزء اصلی‌ترین پارامترهای تاثیر‌گذار بر موفقیت کسب‌و‌کار ما بودند. همچنین به‌روز‌کردن‌های متوالی و اعتقاد به ایده‌های جدید و ظاهرا غیر کاربردی نیز تاثیر بسزایی بر موفقیت این شرکت داشته است.

چگونه موفق به کسب گرید دانش‌بنیان شدید؟

محصولی را ایجاد کردیم براساس دانش و تجربیات شرکت و اساتیدی که بعضی از آنها عضو هیات علمی نیز می‌باشند. محصول یاد شده را بارها ویرایش کردیم و در یک بیمارستان جنرال به عنوان پایلوت قرار دادیم. بار‌ها و بارها تغییر ورژن و تغییر ساختار دادیم تا اینکه نیازهای آنها را کاملا پوشش داد، در کنار آن مشاورین ما حیطه هایی را به محصول فوق اضافه کردند که پارامترهای جدید و کاربردی بودند. سپس وارد مرحله دانش‌بنیان شدیم و ارزیابی نهایی از ما صورت گرفت که به لطف خدا موفق به کسب آن مهم شدیم.

اصلی‌ترین چالش شرکت‌های نوپا در کرمانشاه چیست؟

برخی از قوانین دست و پاگیری که بر ادارات و سازمان‌ها حکم فرما است و همچنین عدم حمایت از شرکت‌های بومی در برخی از سازمان‌ها، در صورتیکه ‌ما شاهد آن هستیم که در برخی از استان ها پروژه ها صرفا درون استانی انجام می‌شود

پیشنهاد شما برای غلبه بر این چالش چیست؟

تشکیل کارگروه‌های دایمی به صورت فصلی با نهاد‌های مرتبط مانند استانداری که به صورت مستقیم با شرکت‌های دانش‌بنیان جلسه داشته باشند و این مشکلات آنها به صورت مصوبه‌ای که قدرت اجرایی داشته باشد در اختیار ادارات قرار داده شود.

آینده اقتصاد دانش بنیان در ایران را چگونه پیش بینی می کنید؟

اگر حمایت‌های معنوی و مادی با تاکید بر حمایت های معنوی بیشتر شود به نظرم شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران جای پیشرفت زیادی دارند و می‌توانند با غلبه بر چالش‌های متعدد به تدریج تبدیل به شرکت‌های بزرگی شوند.