حضور ۱۵۰ استارت‌آپ در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸

حضور ۱۵۰ استارت‌آپ در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸

دبیر هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری گفت: ۱۵۰استارت‌آپ در کنار ۲۰ شتاب‌دهنده و ۵۰ مخترع در هفتمین نمایشگاه «اینوتکس ۲۰۱۸» حضور خواهند داشت.

اکبر قنبرپور در جمع خبرنگاران که با رونمایی از پوستر اینوتکس ۲۰۱۸ همراه بود، گفت: از سال ۲۰۱۲ تاکنون ۶ دوره نمایشگاه اینوتکس برگزارشده است.

او با اشاره به جزییات برگزاری این رویداد بین‌المللی اظهار کرد: اینوتکس ۲۰۱۸ از ۱۴تا ۱۶ تیرماه امسال (۵ تا ۷ ژوئیه) در متراژ ۹ هزار مترمربع در مجتمع نمایشگاهی «گفت‌وگو» وابسته به شهرداری تهران برگزار می‌شود.

او بابیان اینکه اینوتکس ۲۰۱۸ با اضافه شدن اجزای دیگری از اکوسیستم نوآوری و فناوری همراه خواهد بود، خاطرنشان کرد: در دوره‌های قبل از ۲۰۱۷ اینوتکس، فقط با حضور شرکت‌های فناور برگزار شد.

قنبرپور ادامه داد: اما از سال ۲۰۱۷ تعدادی از استارت‌آپ‌ها، مخترعان، شتاب‌دهنده‌ها و جمعی از ایرانیان متخصص اضافه شدند و در اینوتکس ۲۰۱۸ تصمیم داریم میزبان تمام بخش‌های اکوسیستم نوآوری و فناوری باشیم.

دبیر هفتمین نمایشگاه بین‌المللی و نوآوری در ادامه بابیان اینکه، اینوتکس ۲۰۱۸ شامل چهار بخش خواهد بود، بخش نمایشگاهی، رویدادهای تجاری، رویدادهای ترویجی و همچنین بخش ارایه‌کننده خدمات سرمایه مشترک را ازجمله این بخش‌ها نام برد.

قنبرپور همچنین اظهار کرد: اینوتکس ۲۰۱۸ در طول سه روز برگزاری خود میزبان ۸ هیات تجاری خارجی صاحب فناوری سطح پایین‌تر از کشورمان است.

او با پیش‌بینی اینکه، حدود شش هزار نفر از ۳۵۰ غرفه اینوتکس ۲۰۱۸ دیدن خواهند کرد، تصریح کرد : ۱۲ هیات صنعتی و فناوری از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

مدیر مرکز شتاب‌دهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست در سخنانی اظهار کرد: امسال در اینوتکس ۲۰۱۸ نقش‌آفرینان مختلف اکوسیستم فناوری و نوآوری حضور جدی خواهند داشت.

مهندس سید علی هزاوه‌ای در ادامه، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد، سرمایه‌گذاران جسور و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، فرشتگان کسب‌و‌کار، مخترعان، منتورها، برگزارکنندگان رویدادهای استارت‌آپی، رسانه‌های استارت‌آپی و همچنین ارایه‌کنندگان زیرساخت‌ها در بخش‌های حاکمیت را ازجمله این بخش‌ها نام برد.

مدیر مرکز شتاب‌ده‌ی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود:در اینوتکس ۲۰۱۸ بخش‌های که زیرساخت‌های لازم را برای استارت‌آپ‌ها فراهم می‌کنند حضور جدی خواهند داشت مانند اپراتورها، مرکز مالکیت معنوی، فرابورس ایران، پلیس فتا که به استارت‌آپ‌ها خدمات مشاوره‌ای ارایه می‌دهند.

هزاوه ای در ادامه، مدیریت هوشمند انرژی، حمل‌ونقل هوشمند، دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیاء، مدیریت و تبادل هوشمند داده، زیرساخت‌های هوشمند، بهداشت و سلامت هوشمند و محیط زندگی هوشمند را از مهم‌ترین محورهای اصلی اینوتکس ۲۰۱۸ نام برد.

او با اشاره به برگزاری رویداد « فکری نو» با حضور ۸۵ نفر از دانشجویان اظهار کرد: در طول این رویداد پنج کارگاه، دانشجویان ایده‌های خود را ارایه دادند که بر این اساس ۱۲ ایده برتر در این رویداد انتخاب و در مرحله نهایی آن سه ایده برتر انتخاب‌شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند لذا این بخش در اینوتکس ۲۰۱۸ نیز برگزار می‌شود..

مدیر مرکز شتاب‌ده‌ی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین، برگزاری «اینوتکس پیچ» را از دیگر برنامه‌های جنبی نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ نام برد و بابیان اینکه، این رویداد یک رقابت استارت‌آپی محسوب می‌شود، گفت: این رقابت‌ها در چهار شهر تهران،‌ شیراز، مشهد و اصفهان برگزار شد که برندگان این رویداد در نمایشگاه اینوتکس مورد تقدیر قرار خواهند گرفت..

به گفته او در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ تعداد ۱۵۰ استارت‌آپ، ۵۰ مخترع، ۲۰ سرمایه‌گذار خطرپذیر یا جسورانه، ۲۰شتاب‌دهنده حضور خواهند داشت.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری(اینوتکس ۲۰۱۸) ۱۴ الی ۱۶ تیرماه در مجتمع نمایشگاهی گفتگو برگزار می‌شود.

نمایشگاه اینوتکس که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پایه‌ریزی شده است، اقدامی ملی در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان با رویکرد بین‌المللی است.

با راه‌اندازی اینوتکس ضمن ایجاد جایگاهی برای توسعه تجارت فناوری، شرکت‌های ایرانی موفق دارای محصولات فناورانه می‌توانند ضمن حضور در این نمایشگاه، نوآوری های خود را در بازار بین‌المللی عرضه و زمینه صادرات محصولات فناورانه خویش را فراهم کنند.