دومین رویداد ایده‌ناب بجنورد برگزار شد

دومین رویداد ایده‌ناب بجنورد برگزار شد

دومین «رویداد ایده ­­ناب» بجنورد به همت مرکز شتابدهنده رایزآپ و همکاری پارک ­علم ­و­ فناوری ­خراسان شمالی، مرکز توانمندسازی و تسهیل­ گری کسبوکارهای نوپای حوزه فاوا خراسان شمالی، شهرداری بجنورد و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت در محل فرهنگسرای شهروند این شهر برگزار شد.

۷۸ نفر در ۹ گروه به مدت سه روز در این رویداد شرکت کردند که از این تعداد دو گروه « 4K» در زمینه آموزش کسب‌و­کار­ و »کشاورز آنلاین «به عنوان پلتفرم ارتباطی بازار کشاورز شایسته تقدیر و گروه »کنجد« در زمینه اینترنت اشیا با کسب عنوان برتر معرفی شدند.

مجید پورعیسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی در اختتامیه این رویداد با ابراز امیدواری از برگزاری رویدادهای استارت­‌آپ در استان آن را گامی در جهت تقویت اکوسیستم کارآفرینی خراسان شمالی و کاهش نرخ بیکاری دانست.

مجید درخشانی، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان شمالی بر پشتکار، شناخت دقیق هدف و ابعاد حمایتی و قانونی کسب­­و­­کارهای نوپا و شناسایی درست نیاز بازار برای راه‌اندازی کسب­­و­کار تاکید کرد.

رضا فیض‌­آبادی معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری استان نیز ضمن قدردانی از شرکت‌کنندگان، طرح کسب‌وکار مناسب را یکی از اصلی‌ترین علل موفقیت استارت‌آپ‌ها دانست و افزود: پارک علم و فناوری خراسان شمالی با برگزاری چند دوره رویداد کارآفرینی و استارت­‌آپ بسیاری از ایده‌های برتر را با پذیرش در مراکز رشد مورد حمایت قرار داده است.