سومین دورهمی جامعه استارت‌آپی کارآغازیان تبریز
در مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا آذربایجان‌شرقی برگزار شد

سومین دورهمی جامعه استارت‌آپی کارآغازیان تبریز

سومین دورهمی کارآغازیان تبریز، پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ با هدف انتقال تجربه‌ها و آشنایی بیشتر با نقش استارت‌آپ‌ها در ایجاد اشتغال، در مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

در این رویداد فعالان کسب‌و‌کار‌های آنلاین و استارت‌آپی و علاقه‌مندان کارآفرینی شهر تبریز از جمله ابوالفضل لطفی، تهیه‌کننده رادیو و برگزارکننده کارآغازیان تبریز، شهرام اشرف‌نیا، بنیان‌گذار استارت‌آپ قونقا (تاکسی آنلاین) حضور داشتند.

شهرام اشرف‌نیا در این نشست به بیان تجربه‌های خود در راه‌اندازی کسب‌وکار پرداخت و از سیاست‌های این پروژه، مانند به کارگیری خودروهای تولید شده بعد از سال ۱۳۸۵ و جذب رانندگان دارای کارت شهری اشاره کرد.

او ادامه داد: برنامه قونقا زمینه ایجاد اشتغال برای ۳۰۰۰ راننده، پوشش تمام مناطق شهر، به کارگیری ۴۰ نفر متخصص در بخش پشتیبانی و مرکز تماس را در برنامه‌های خود دارد.

اشرف‌نیا چالش‌های موجود در این حوزه را داشتن برنامه دقیق برای جذب راننده، پشتیبانی مشتریان، فرهنگ‌سازی و داشتن برنامه دقیق برای بازاریابی عنوان کرد.

توسعه فعالیت‌های قونقا، چشم انداز آتی شرکت، مشارکت سرمایه‌گذاران از جمله موارد مهمی بود که به آنها اشاره شد. اشرف‌نیا در پایان به سوالات افراد شرکت‌کننده در دورهمی پاسخ داد.

پس از جلسه، حاضران از بخش‌های مختلف واحد استانی مرکز توانمندسازی کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا بازدید کردند و با فعالیت‌های آن آشنا شدند.