دهمین رویداد شتاب آذربایجان در ارومیه برگزار شد

دهمین رویداد شتاب آذربایجان در ارومیه برگزار شد

دهمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) از ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور ابراهیم زرگران، به عنوان منتور، در محل آمفی تئاتر موزه تاریخ طبیعی ارومیه و با شرکت ۱۵۰ نفر به سبک استارت‌آپ ویکند شروع به فعالیت کرد. روز اول پس از ارایه و رای‌گیری ایده‌ها از بین ۴۵ ایده مطرح شده ۱۰ ایده انتخاب و تیمی برای هر یک تشکیل شد.

تیم‌ها پس از طی ۵۴ ساعت  کار برروی ایده محوری خود و با شرکت در کارگاه‌های آموزشی جانبی این رویداد و راهنمایی منتورهای رویداد٬ ۲۱ اردیبهشت در مراسم اختتامیه این رویداد نمونه اولیه محصول خود را ارایه کردند. در نهایت ایده «مبلمان آن‌لاین» توسط هیات داوران به عنوان ایده برتر معرفی شد و ایده i-pay به عنوان ایده دوم و ایده‌های کلکتور خورشیدی و کیف پول الکترونیکی سالین به صورت مشترک به عنوان ایده سوم و نیز ایده «دست‌بند نجات» شایسته تقدیر شناخته شدند.

حسن حیدری رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی در مراسم پایانی این رویداد با قدردانی از تلاش تیم‌ها و حضور مربیان و تسهیل‌گران که از شهرهای مختلف کشور برای آموزش و کمک به جوانان در این رویداد حضور یافته بودند گفت: خوشحالیم طی ۵۴ ساعت علاوه بر یک رقابت سالم، شرکت‌کنندگان نکات آموزشی و یک تمرین تیمی موفق را در کنار یکدیگر داشتند.

حیدری با اشاره به برگزاری رویدادهای استارت‌آپی در استان افزود: از نخستین دوره برگزاری رویداد شتاب در آذربایجان غربی تاکنون روز به‌روز تعداد علاقمندان به دوره‌های کارآفرینی بیشتر می‌شود که این خود یک اتفاق خوب و قابل توجه است.

در این ۵۴ ساعت سارا ستوده، منصور خزایی منش، امیر صفری فروشانی، طاهر حکمت فر، مسیح مقدم، آراز استادی، نیما سرائیان، رامین و حسن عبدی و امین قاسمی منتوری ۱۰ تیم این رویداد را بر عهده داشته و دکتر جعفر زنوزی، دکتر کامران داوری نیکو، مهندس شورش تدین، مهندس آرش خضرلو و مهندس رامین عبدی به‌عنوان داور در مراسم اختتامیه، ایده‌های برتر را انتخاب کردند.