پارک علم و فناوری کاشان احداث می‌شود
فرماندار کاشان اعلام کرد

پارک علم و فناوری کاشان احداث می‌شود

پارک علم و فناوری «غیاث‌الدین جمشیدکاشانی» به عنوان یکی از پارک‌های اقماری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌زودی در دانشگاه کاشان فعال می‌شود.
حمیدرضا مؤمنیان، فرماندار کاشان چهارشنبه ۱۹ اردیبشهت ۱۳۹۷ اعلام کرد: پیش از این یکی از ظرفیت‌های خالی دانشگاه کاشان، عدم وجود پارک علم و فناوری در این مرکز آموزشی بود و بر اساس قانون نیز پارک‌های علم و فناوری تنها می‌توانند در مراکز استان‌ها ایجاد شوند اما در این خصوص پیگیری‌ها و رایزنی‌های زیادی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام گرفت و توافق شد، «پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشیدکاشانی» به‌عنوان یکی از پارک‌های اقماری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در کاشان فعال شود.
او همچنین بیان کرد: در این راستا ۴۰ هکتار زمین به همراه یک ساختمان مستقل با ۱۰ هزار متر مربع زیربنا برای احداث پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشیدکاشانی اختصاص داده شده است و تفاهم‌نامه نخستین شرکت دانش‌بنیان نیز در این شهرک علمی به امضا رسیده است.
فرماندار کاشان با بیان این نکته که اجرای این پروژه در دو مرحله انجام خواهد شد، گفت: در مرحله اول، شرکت‌های دانش‌بنیان در مکان‌های اجاره‌ای مستقر می‌شوند و در مرحله دوم با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، به مکان‌های مناسب منتقل خواهند شد.
او در ارتباط با مکان‌یابی پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان، اظهار کرد: این پارک علم و فناوری در بخشی از اراضی دانشگاه کاشان احداث می‌شود که هم‌‌‌‌‌‌‌‌جوار با بزرگراه است و دسترسی خوبی دارد. در حدفاصل این دانشگاه و یکی از مراکز بزرگ صنعتی کاشان به نام «شهرک قطب راوندی» قرار دارد.
مؤمنیان تصریح کرد: دانشگاه کاشان یکی از مراکز آموزش عالی بزرگ کشور است که در برنامه بلندمدت خود در نظر دارد به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور مطرح شود. بر همین اساس، در سال‌های گذشته توانسته بخشی از برنامه‌های خود را محقق کند و در بسیاری از رتبه‌بندی‌ها در جایگاه بالا قرار بگیرد.