دومین رویداد کارآفرینی خلیج فارس پایان یافت

دومین رویداد کارآفرینی خلیج فارس پایان یافت

مراسم اختتامیه «دومین رویداد کارآفرینی خلیج فارس» ۲۱ اردیبهشت‌ ۱۳۹۷ در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

این رویداد که در زمینه فرهنگ و هنر برگزار شد، با استقبال قابل توجه هنرمندان و علاقه‌مندان این حوزه رو‌به‌رو شد. در روز نخست رویداد، ۲۹ ایده مطرح شد که پس از رای‌گیری از شرکت‌کنندگان ۱۰ ایده انتخاب شد. پس از آن ۱۰ تیم با محوریت این ایده‌ها از شرکت‌کنندگان در رویداد ایجاد شد. در روز دوم ابتدا کارگاه «بوم کسب‌وکار» و سپس کارگاه «بازاریابی آثار فرهنگی و هنری» برای تیم‌ها برگزار شد. همچنین تیم‌ها توسط منتورها راهنمایی شدند.

در روز سوم و پایانی، علاوه‌ بر این‌که تیم‌ها مراحل نهایی آماده‌سازی طرح ایده خود را انجام دادند، کارگاه «نحوه ارایه ایده» نیز برای آن‌ها برگزار شد. در پایان روز سوم هر یک از تیم‌ها در مدت زمان ۳ دقیقه ایده خود را به تیم داوری ارایه کردند و در مدت ۳ دقیقه دوم به پرسش‌های داوران پاسخ دادند. در نهایت تیم داوری ۳ ایده «دکتر نقاشی»، «لباس گرمازا» و «هنرکده آنلاین» را به ترتیب به‌عنوان تیم‌های اول تا سوم انتخاب کردند.

علاوه‌ بر این‌که هر ۳ تیم از کمک‌های بلاعوض مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برای اجرای ایده خود برخوردار شدند. به تیم اول مبلغ ۱۰ میلیون ریال تقدیم شد.