سه‌ برابر شدن تعداد چتر وای فای گیلان تا پایان شهریور
وزیر ارتباطات در گیلان عنوان کرد

سه‌ برابر شدن تعداد چتر وای فای گیلان تا پایان شهریور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مشکل افزایش مقطعی جمعیت استان گیلان را می‌توان با توسعه شبکه وای فای حل کرد، گفت: تا پایان شهریور تعداد نقاطی که دارای پوشش وای فای هستند در این استان به سه برابری فعلی افزایش پیدا می‌کند.

محمد‌جواد آذری جهرمی که پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ به استان گیلان سفر کرده بود، در کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان اظهار کرد: استان گیلان از آن دست استان‌هایی است که شرایط ویژه‌ای را دارد به‌طوری‌ که در ایام مشخصی از سال، جمعیت این استان به دو برابر جمعیت فعلی افزایش پیدا می‌کند.

او افزود: عید نوروز، تعطیلات آخر هفته، ایام تابستان، اعیاد ملی و مذهبی و ... همه و همه از آن دست روزهایی به شمار می‌روند که جمعیت این استان با افزایش ناگهانی مواجه می‌شود. به‌ناچار بستر ارتباطات موجود در این استان باید طوری طراحی شود که ظرفیت جوابگویی نیازهای مردم در این مواقع را داشته باشد.

جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مشکل فشار جمیعتی را باید با وای فای حل کنیم، گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه موبایل گران است و برای استانی که قابلیت جمعیت دو برابری دارد، سرمایه‌گذاری در این بخش منطقی نیست بنابراین برای رفع نیاز کاربران گسترش شبکه وای فای ضرورت دارد.

او با اعلام اینکه هم‌اکنون ۵۰ نقطه در استان گیلان تحت پوشش شبکه وای فای هستند، افزود: تا پایان شهریور ۱۳۹۷ این تعداد به سه برابر افزایش پیدا می‌کند تا ۱۵۰ نقطه در استان گیلان دارای چتر وای فای باشد.

آذری جهرمی با تاکید بر اینکه چتر وای فای پهن شده نباید مختص فقط مشترکان یک اپراتور باشد، اظهار کرد: به این صورت می‌توان مشکل افزایش مقطعی جمعیت در استان گیلان را با توسعه شبکه وای فای حل کنیم.