کارگاه «تجربه/رابط کاربری» در بوشهر برگزار شد

کارگاه «تجربه/رابط کاربری» در بوشهر برگزار شد

کارگاه آموزشی «تجربه/رابط کاربری» سه‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت‌ ۱۳۹۷ در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که برخی برنامه‌نویسان، گرافیست‌ها و علاقه‎‌مندان به طراحی حضور داشتند، ابتدا سعید بحرانی‌فرد، مدرس کارگاه و مدیر تیم برنامه‌نویسی عصر طلایی در مورد طراحی رابط کاربری توضیحاتی ارایه کرد.

او با بیان اینکه طراحی رابط کاربری روش استفاده از عناصر بصری چون رنگ‌ها، تصاویر و سمبل‌ها برای انتقال یک پیام و روش استفاده به کاربر است گفت: متاسفانه بسیاری از طراحان و برنامه‌نویسان به این اصول آشنا نیستند و محصولات تولیدی آن‌ها در بیشتر مواقع با عدم جذابیت و گویایی لازم همراه است. در این بخش برخی نمونه‌های موفق و ناموفق از طراحی به نمایش گذاشته شد.

بحرانی‌‌فرد در ادامه در مورد واسط کاربری صحبت کرد. او گفت: نقطه شروع طراحی واسط کاربری تحقیق بر «خواسته‌ها»، «نیازها» و «مشکلات کاربر» است و مراحل بعد، مواردی چون «طراحی بصری»، «نمونه اولیه»، «چرخه»، «شخصیت‌سازی» و در نهایت «تحقیق کاربری» قرار دارد.

بحرانی‌فرد در ادامه در مورد برخی باورهای نادرست رایج در طراحی توضیحاتی ارایه کرد. او گفت: برخی باورهای نادرست چون «تقلید عامل موفقیت است» و «سفید فضای هدر رفته است» در بین برنامه‌نویسان رایج است؛ در حالی‌که همواره باید در طراحی، تولید محتوا، عمق بخشیدن به اشیا واقع‌گرایانه و خلاقانه عمل کنیم.

در بخش پایانی، برخی نمونه‌های طراحی و تولید محتوا از دو طیف طراحی‌های موفق و ناموفق برای شرکت‌کنندگان نمایش داده شد.