fa-IR
معرفی کتاب: «اسرار زبان بدن» را در یک کتاب بیاموزیم

معرفی کتاب: «اسرار زبان بدن» را در یک کتاب بیاموزیم

نویسنده: آلن و باربارا پیز

مترجم: سعید گل‌محمدی - گیتی شهیدی

ناشر: انتشارات نسل نو‌اندیش

نوبت و سال چاپ: چاپ چهارم - ۱۳۹۷

تعداد صفحه: ۴۸۰صفحه
قطع: رقعی

مراجعه به وب‌سایت


کتاب جامع «اسرار  زبان بدن» بر اساس اصول اولیه علمی جدید مثل زیست‌شناسی، روان‌شناسی رشد و فن‌آوری‌هایی چون ام.آر.آی که نشان می‌دهد در مغز چه فرایندی رخ می‌دهد، نوشته شده است.

اساس موضوع کتاب حول محور حرکات بدن، ایما و اشاره قرار داده شده است و نویسندگان کوشیده‌اند با آوردن تصاویری مخاطب را با کلیدها و نشانه‌های غیرکلامی آشنا کند. از این رو، مخاطبان می‌توانند با شناسایی این نشانه‌ها در خود، ارتباط موثرتری با دیگران برقرار کنند.

در صفحه ۲۶۷ و در بخشی با عنوان «چرا با ازدیاد جمعیت خشم مردم افزایش می‌یابد؟» می‌خوانیم: «گروه یا جمعیت خشمگین معترض که برای هدفی دوجانبه می‌جنگد، در زمانی که به حریمش تعدی می‌شود به همان شیوه‌ای که فرد واکنش نشان می‌دهد عمل نمی‌کند؛ در حقیقت، اتفاق بسیار متفاوتی رخ می‌دهد. با افزایش جمعیت، هر فرد فضای شخصی کمتری در اختیار دارد و کم‌کم احساس خصومت می‌کند. به همین علت است که وقتی ازدحام جمعیت زیاد می‌شود بر خشم جمعیت افزوده می‌شود و ممکن است به جنگ و دعوا بیانجامد. پلیس سعی می‌کند جمعیت را متفرق کند به طوری که هر شخص بتواند فضای شخصی خودش را داشته باشد.»


این کتاب در  ۱۹ فصل با عنوان‌هایی چون درک مبانی و اصول پایه‌ای، جادوی خنده و لبخند، ایماها و اشاره‌های ویژه شست و دست، علائم مربوط به چشم، پاها چگونه مکنونات ذهنی را آشکار می‌کنند؟، ترتیب نشستن ـ کجا بنشینیم و چرا؟ و «مصاحبه‌ها، قدرت‌نمایی‌ها و سیاست‌های دفتری و اداری» تدوین شده است.