نشست مشترک واحد استانی و مراکز رشد استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد
با هدف معرفی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا

نشست مشترک واحد استانی و مراکز رشد استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد

نشست مشترک مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا استان آذربایجان‌شرقی با نمایندگان مراکز رشد استان با هدف آشنایی آن‌ها با اهداف و فعالیت‌های واحد، سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۹۷ در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

در این جلسه افشین ابراهیمی، مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند، هدف مرکز و واحد استانی آن را توانمندسازی کسب‏‌وکارها با فعالیت در دو زمینه آموزشی و پژوهشی اعلام کرد. منظور از آموزش، ارایه اطلاعات مالی و فنی و روش‌های راه‌اندازی کسب‌‏وکارها و منظور از پژوهش، پایش و استخراج اطلاعات زیست‏‌بوم فناوری اطلاعات در استان است تا نقاط ضعف و قوت به‌ دست آمده و مشخص شود هر استان در زمینه‌های مختلف چه وضعیتی دارد. ابراهیمی مهم‌ترین فعالیت‌های مرکز را در ۵ مورد خلاصه کرد: ۱-اطلاع‌رسانی رویدادهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۲- نشر اخبار حوزه فاوا، ۳-برگزاری کارگاه‌های آموزشی و حمایت از برگزاری سایر رویدادهای استارت‌آپی، ۴- ارایه مشاوره به کسب‌وکارهای نوپا و علاقه‌مندان ورود به این حوزه، ۵-پایش زیست‌بوم کسب‌وکارهای حوزه فاوا در استان.

ابراهیمی گفت با توجه به تعدد برگزاری رویدادهای مرتبط با کسب‌و‌کارهای نوپا در استان، ضروری است پورتال واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا به عنوان مرجع اطلاع‌رسانی رویدادها و انتشار اخبار استارت‌آپی در نظر گرفته شود.

در ادامه، مهدی خرامش، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانی، ضمن اشاره به مزایای فعال شدن واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‏‌گری کسب‌‏وکارهای نوپای فاوا بر لزوم معرفی پورتال آن به عنوان مرجع اطلاع‌رسانی اخبار و اطلاعات برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی، و رویدادهای مرتبط با کسب‌وکارهای نوپا تاکید و خواستار همکاری مراکز رشد استان برای تحقق این هدف شد.

مازیار آصفی، مدیر مرکز رشد فناوری‌های نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز، خواستار اطلاع‌رسانی برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در دانشگاه‌ها و مراکز رشد مختلف استان برای دانشجویان و صاحبان ایده به منظور رسیدن به نتایج مطلوب و استفاده تمام علاقه‌مندان شد.

همچنین بهمن محمدیاری، مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، پیشنهاد داد اطلاعات مربوط به دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها نیز به موارد پایش اطلاعات اضافه شود.

در این پایان این نشست تصمیم گرفته شد نیازهای آموزشی مراکز رشد مستقر در هر یک از دانشگاه‌ها توسط مسئولان آنها به مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای واحد استان اعلام شود تا در قالب کارگاه‌ها و دوره‌ها به آنها ارایه شود. همچنین مقرر شد ارتباط مستمر بین واحد استانی و مراکز رشد ایجاد شود.

#مرکز_توانمندسازی_کسب_و_کارهای_نوپا_فاوا_آذربایجان_شرقی #مرکز_رشد_آذربایجان_شرقی #نشست_مشترک