نگاهی به ۴ جشنواره جانبی نمایشگاه تراکنش ایران

نگاهی به ۴ جشنواره جانبی نمایشگاه تراکنش ایران

مرکز فابا در حاشیه چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2018) چهار جشنواره برگزار می کند.

«جشنواره بزرگ فین‌تک ایران»، «چهره‌های ماندگار»، «شرکت‌های استارت‌آپی شهر هوشمند» و «اپ‌های پرداخت موبایلی»، چهار رویدادی هستند که در حاشیه ITE 2018 برگزار می‌شوند.

بر اساس این گزارش، هدف از برگزاری «جشنواره چهره‌های ماندگار در صنعت بانکداری و پرداخت ایران»، پاسداشت شخصیت‌های تاثیرگذار در این صنعت است. در جشنواره مورد اشاره، ضمن معرفی سوابق و خدمات چهره‌های صنعت، از آنان قدردانی می‌شود.

«جشنواره استارت‌آپی شهر هوشمند» نیز به معرفی آخرین دستاوردهای نخبگان این حوزه اختصاص دارد. ایجاد بستری برای تعامل صنعت بانکداری و پرداخت از یک سو و تعامل میان این دو و مدیریت شهری از سوی دیگر، از جمله اهداف برگزاری جشنواره است.

همچنین «جشنواره اپ های پرداخت موبایلی» عرصه‌ای برای رقابت میان اپلیکیشن‌های بانکی و پرداخت فراهم می‌کند. در جشنواره اپ‌های پرداخت موبایلی، این محصولات از نظر فناوری، امنیت، تجربه کاربری و سهم بازار با یگدیگر مقایسه می‌شوند.

از سوی دیگر، «جشنواره بزرگ فین‌تک ایران» را کانون فین تک (فاباتک) برگزار می‌کند. همه استارت‌آپ‌های فین‌تکی و اضلاع دیگر این اکوسیستم، از جمله مراکز قانون‌گذاری و نظارت، مراکز شتاب‌دهنده و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در این جشنواره گردهم می‌آیند.

استارت‌آپ‌هایی که در هشت دسته کلی فعال هستند، می‌توانند در جشنوار شرکت کنند. این دسته‌ها عبارتند از پرداخت، تامین مالی جمعی، بیمه، بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، بازار سرمایه و بورس، کیف پول‌های الکترونیکی، مدیریت مالی و حسابداری و رگ‌تک (Regtech).

برخی از اهداف اساسی برگزاری جشنواره بزرگ فین‌تک ایران عبارتند از معرفی و حمایت از فعالیت‌های استارت‌آپی، فراهم کردن امکان هم‌اندیشی و همفکری بین فعالان اکوسیستم فین‌تکی و ایجاد ارتباط نظام‌مند با نهادها و مراجع رگولاتوری. همچنین ایجاد زمینه همکاری بین فین‌تک‌ها، بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت، برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی در حوزه فین‌تک و شبکه‌سازی فعالان فین‌تک، از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

در جشنواره بزرگ فین‌تک ایران، استارت‌آپ‌ها در حضور داوران، ایده‌های خود را معرفی می‌کنند و در پایان به تیم‌های برگزیده، جوایزی اهدا می‌شود.

فعالان و شرکت‌های استارت‌آپی می‌توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه تراکنش ایران از نحوه و شرایط حضور در جشنواره‌های جانبی ITE 2018 آگاهی یابند.

نمایشگاه تراکنش ایران، در ۵۵۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی و در چهار سالن، با حضور بیش از ۱۰۰ بانک و شرکت داخلی و خارجی، ۲۲ تا ۲۴ آبان سال ۱۳۹۷ در بوستان گفت‌وگو واقع در تهران، برگزار می‌شود.