رویداد ایده‌شو «دست به آچار» در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

رویداد ایده‌شو «دست به آچار» در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

پنجمین رویداد علمی ایده‌شو «دست به آچار» دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷با حضور اسماعیل پیرعلی خیرآبادی، رییس پارک علم‌ و‌فناوری، مرتضی بلالی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و با استقبال گسترده ایده‌پردازان و دانشجویان در استان چهارمحال و بختیاری توسط مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوای چهارمحال و بختیاری برگزار‌شد.

رییس پارک علم و فناوری گفت: هدف از برگزاری این رویداد، آموزش، فرهنگ‌سازی و ایجاد طوفان فکری جهت خلق ایده‌های فناورانه در میان دانشجویان دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای است.

اسماعیل پیرعلی افزود: روندهای کارآفرینی و ایجاد شغل در دنیا تغییرات فراوانی داشته‌ است به‌نحوی‌که با بررسی بازارهای روز دنیا متوجه می‌شویم بسیاری از شغل‌ها در معرض تغییرات و از بین رفتن قرارگرفته‌ اند که این نشات گرفته از ورود فناوری اطلاعات به عرصه‌های مختلف زندگی بشر است. از این‌ رو پارک علم و فناوری با برگزاری کارگاه‌ها و رویدادهای آموزشی از قبیل ایده‌شو بر‌ آن است که کسب‌و‌کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات را گسترش داده و از توسعه این کسب‌و‌کارها حمایت ویژه به عمل آورد.

پیرعلی افزود: از ۴۲ ایده رسیده به دبیرخانه این رویداد ۱۲ایده با نظر داوران به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند که در پایان از ۵ ایده برتر با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تجلیل به عمل آمد.

ایده‌شو، رویدادی است که به ایده‌پردازان فرصت می‌دهد تا ایده‌های خود را در مدت ۳ دقیقه ارایه دهند که این ایده‌ها بر اساس عامه‌پسند بودن برای حضار و فنی بودن برای داوران و فعالان اقتصادی جهت راه‌اندازی یک کسب‌وکار سنجیده خواهند شد.

نفر اول: نورالله صالحی،‌ عنوان ایده: استفاده از گرافین در صنعت ساختمان

نفر دوم: سیاوش شاهینی، عنوان ایده: سبد خرید هوشمند

نفر سوم: سید علیرضا حجازی، عنوان ایده: انتقال شارژ برقی موبایل

نفر چهارم: محمدرضا بیگی عنوان ایده: استند راهنمای گردشگر و مسافر

نفر پنجم: رحمان علیدوستی، عنوان ایده: محیط‌بان هوشمند