fa-IR
تگرام ضرورتی روشن در فضای کسب‌وکار است
علی اکبری، نماینده شیراز

تگرام ضرورتی روشن در فضای کسب‌وکار است

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در صحن مجلس، درباره فیلترینگ تلگرام گفت: انجام فیلترینگ از تلگراف تا تلگرام دستاوردی جز افزایش گسل بی‌اعتمادی نداشته است.

علی اکبری در نطق میان دستور خود با بیان اینکه مردم اشتیاق به دانستن، آگاهی و نظارت بر اعمال حاکمان و دولتمردان را با انسداد تلگرام از دست نمی‌دهند، ادامه داد: انجام فیلترینگ از تلگراف تا تلگرام دستاوردی جز افزایش گسل بی اعتمادی ثمری را در بر نداشته است. مخالفت عین الدوله با تلگراف به خاطر نگرانی از آگاهی مردم چه نتیجه‌ای داشت؟

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه ممنوعیت استفاده از تلگراف در دوران پهلوی نیز بی‌نتیجه بود و ممنوعیت استفاده از ویدئو و ماهواره نیز هرگز کارکرد نداشت، عنوان کرد: زمینه رقابت را گسترده کنیم هر کجا انحصار ایجاد شود شکوفایی نیست و هر کجا که رقبا را حذف کنیم خلاقیت نیست. به دلیل اینکه ام‌القرا هستیم و از فرهنگ و تمدن چند هزار ساله برخورداریم باید با تقویت شبکه‌های داخلی و توانمندسازی آنها عرصه را به دیگران واگذار نکنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تگرام امروزه ضرورتی روشن در ارتباطات و بخشی از فضای کسب‌وکار است، گفت: ضمن تقویت مراقبت‌های امنیتی باید با تولید محتوا در دفاع از ظرفیت‌ها و منافع ملی خودسانسوری را کنار بگذاریم، گردش اطلاعات، شفاف‌سازی، امکان نظارت و افشای فساد حق مردم است و با فیلتر کردن موضوع را به زیر زمین منتقل نکنیم.

مجلس شورای اسلامی، روز گذشته شاهد تقابل نظر موافقان و مخالفان فیلترینگ تلگرام بود.