تأسیس دانشکده فناوری‌های نوین در دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع)

تأسیس دانشکده فناوری‌های نوین در دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع)

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) از تأسیس دانشکده فناوری‌های نوین در این دانشگاه طی سال آینده خبر داد.

دکتر مجتبی بهنام ‌تقدسی با بیان این مطلب عنوان کرد: حرکت از نسل دانشگاه‌های آموزش‌محور و پژوهش‌محور به سمت دانشگاه‌های فن‌آفرین و کارآفرین از دغدغه‌های اصلی ماست، بنابراین حرکت به سمت دانشگاه فناوری‌های نوین از اقداماتی است که می‌تواند در راه عملیاتی کردن این مهم به ما کمک کند.

وی به ویژگی‌های برجسته این دانشکده اشاره و اظهار کرد: تعریف طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های دانشجویی مبتنی بر صنعت و جامعه، ایجاد فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی در دانشجویان و حرکت در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان از ویژگی‌های برجسته دانشکده فناوری‌های نوین است.

 معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) افزود: تعریف طرح‌های کلان پژوهشی برای اعضای هیئت‌علمی و مبتنی بر نیاز، مهارت افزایی در دانشجویان و افزایش ظرفیت اشتغال پذیری در دانشجویان و جذب آنان در بازار کار را می‌توان از دیگر خصوصیات این نوع دانشکده‌ها نام برد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به تأکیدات حضرت آیت‌الله واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی و مهندس مهدی عزیزیان، قائم‌مقام این تولیت، بر انجام چنین اقداماتی، دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) در حال برنامه‌ریزی تأسیس دانشکده فناوری نوین است.

بهنام تصریح کرد: این دانشگاه در نظر دارد در مهرماه سال ۹۵ رشته‌های مهندسی مکاترونیک و مهندسی پزشکی در مقطع تحصیلات تکمیلی را به رشته‌های دیگر این دانشگاه اضافه کند.