فراخوان یونسکو برای استفاده از ظرفیت‌ جوانان خلاق

فراخوان یونسکو برای استفاده از ظرفیت‌ جوانان خلاق

یونسکو به‌منظور بهبود تنوع جغرافیایی و ترویج عدالت جنسیتی کارکنان خود، به دنبال استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های جوانان خلاق و نخبه در رشته‌های مختلف علمی است.

بر اساس دستورالعمل یونسکو، کمیسیون‌های ملی باید حداکثر ۱۵نفر را از بین کسانی که در یکی از رشته‌های علوم آموزشی، سیاست عمومی، علوم طبیعی، علوم پایه، میراث فرهنگی، علوم اجتماعی و انسانی، ارتباطات و اطلاعات، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، اقتصاد، توسعه و همکاری‌های بین‌المللی، حقوق عمومی و بین‌الملل، مدیریت کسب‌و‌کار، دارایی، حسابداری، علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات و مدیریت دانش، مدرک دانشگاهی و تخصص دارند و حداکثر سن آن‌ها ۳۲ سال است و در زبان انگلیسی و یا فرانسه دانش عالی دارند، انتخاب و به یونسکو معرفی کنند.

طبق اعلام یونسکو علاوه بر موارد ذکر شده ارزش‌هایی چون صداقت، حرفه‌ای بودن، احترام به تنوع و تعهد به دستورالعمل‌های یونسکو نیز از معیارهای مهم انتخاب افراد است.

افراد برگزیده به‌شکل قراردادی، به‌عنوان کارکنان یونسکو در مقر اصلی و یا دفاتر منطقه‌ای مشغول به کار خواهند شد. برگزیدگان این فرصت را دارند که در ۱۲ ماه نخست خدمت از تجربیات و راهنمایی‌های یک مربی کارآزموده، استفاده کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا پایان ۹ تیر ۹۷ (ژوئن ۲۰۱۸ )، مدارک خود را که شامل رزومه (در فرمت pdf)، مدرکی که نشان‌دهنده تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه باشد (اسکن شده در فرمت jpg یا pdf، با حداکثر حجم ۴۰۰ kb) و تصویر آخرین مدرک تحصیلی خود را (اسکن شده در فرمت jpg یا pdf، با حداکثر حجم ۴۰۰ kb) از طریق ایمیل به کمیسیون ملی یونسکو ارسال کنند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توان با شماره ۲۲۲۶۹۱۶۱ تماس گرفت.