آشنایی استارت‌آپ‌های بوشهری با بوم کسب‌وکار

آشنایی استارت‌آپ‌های بوشهری با بوم کسب‌وکار

کارگاه آموزشی «ضرورت ایجاد بوم کسب‌وکار در یک استارت‌آپ» شنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر برگزار شد.

این کارگاه که در حاشیه پیش‌رویداد کارآفرینی نخل و خرما برگزار شد با استقبال استارت‌آپ‌ها و فعالان این حوزه رو‌به‌رو شد. محمودرضا گودرزی، مدرس کارگاه و مدیرعامل شرکت کارآفرین توسعه صنعت ایرانیان، در مورد وضعیت رشد استارت‌آپ‌ها در ایران صحبت کرد و گفت: استارت‌آپ‌ها باید با توجه به پتانسیل‌های هر منطقه راه‌اندازی شوند در غیر این‌صورت با عدم موفقیت رو‌به‌رو می‌شوند.

گودرزی افزود: با توجه به این‌که حوزه خرما از پتانسیل‌های مناسب استان بوشهر است، راه‌اندازی کسب‌وکارهای نو در بخش‌های مختلف این حوزه می‌تواند به توسعه و رشد تیم‌ها و ایجاد اشتغال پایدار کمک کند.

مدیرعامل شرکت کارآفرین توسعه صنعت ایرانیان، با تاکید بر داشتن یک برنامه کسب‌وکار گفت: یک استارت‌آپ بدون داشتن یک برنامه کاری مشخص رشد نخواهد کرد. او یکی از مشکلات استارت‌آپ‌ها در ایران را نداشتن یک طرح کسب‌وکار مناسب دانست.

در ادامه تیم‌های حاضر در کارگاه به‌صورت عملی ایجاد بوم کسب‌وکار را تمرین کردند.

در بخش پایانی، برخی تیم‌ها ایده‌های خود را با توجه به طراحی بوم کسب‌وکار خود در حوزه نخل و خرما به دیگر شرکت‌کنندگان ارایه کردند.