راهکارهایی برای غلبه سریع کسب‌وکارهای کوچک بر چالش‌ها در مقایسه با کسب‌وکارهای بزرگ

راهکارهایی برای غلبه سریع کسب‌وکارهای کوچک بر چالش‌ها در مقایسه با کسب‌وکارهای بزرگ

کسب‌وکارهای کوچک قادرند بسیاری از چالش‌های مهم که کسب‌وکارهای بزرگ با آن مواجه می‌شوند را حل کرده و بر آن غلبه نمایند. هرچند کسب‌وکارهای کوچک فاقد منابعی هستند که کسب‌وکارهای بزرگ از آن‌ها بهره‌مندند، اما ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد تا راحت‌تر بر چالش‌های کسب‌وکارهای بزرگ غلبه کنند. کسب‌وکارهای کوچک بشدت منعطف بوده و قابلیت این را دارند که راحت‌تر خود را با وضعیت‌های متغیر تطابق دهند. آن‌ها همچنین روابط خوبی با اجتماعات محلی دارند که این مورد می‌تواند منجر به ایجاد منافع متقابل برای هر دو طرف گردد. در ادامه این مطلب به راه‌هایی اشاره می‌کنیم که کسب‌وکارهای کوچک با استفاده از آن، قادر به غلبه بر چالش‌های بزرگ خواهند بود.

 

چالش استخدام و ماندگاری نیرو

در دنیای رقابتی کسب‌وکار امروز یکی از مهم‌ترین دل‌مشغولی‌های صاحبان کسب‌وکار، استخدام و ماندگاری نیرو است. بر اساس اعلام آخرین شماره از شاخص رشدCapital One Small Business  در حدود ۲۰ درصد از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک اعتقاددارند که ماندگاری نیروی انسانی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که بر رشد کسب‌وکار تاثیر دارد. اگر بخواهیم ماندگاری نیروی انسانی را داشته باشیم در ابتدا باید افراد مناسب را در پست‌های اصلی بگذاریم. بسیار مهم است که صاحبان کسب‌وکارهای کوچک بدانند نیروهای مستعدی را استخدام کنند که نه‌تنها قادر به انجام وظایف محوله به بهترین شکل هستند، بلکه شغل خود را دوست دارند و می‌توانند خود را با فرهنگ‌سازمانی تطبیق دهند. از سوی دیگر صاحبان کسب‌وکارهای کوچک می‌بایست قدردان کارکنانی باشند که زحمت مضاعف می‌کشند و تاکید شده است که این مورد در ماندگاری نیروی کار تاثیر بسیار دارد. ارایه مشوق‌هایی نظیر پورسانت فروش، مرخصی با حقوق، بیمه و موارد دیگر احساس مثبت قدرتمندی در میان کارکنان ایجاد کرده و بر ماندگاری آن‌ها تاثیری بسزا دارد.

 

چالش پذیرش فناوری

پذیرش فناوری فرصتی ارزشمند برای کسب‌وکارهای کوچک است. در شاخص رشد کسب‌وکارهای کوچک اعلام‌شده است که ۶۵ درصد از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک اعتقاددارند نوآوری‌های حوزه فناوری، منجر به تسهیل توسعه کسب‌وکار می‌شود.

این در حالی است که برای کسب‌وکارهای بزرگ استفاده و پذیرش فناوری‌های در حال تکامل و تغییر می‌تواند به معنای تحمل هزینه‌های سنگین باشد. اما کسب‌وکارهای کوچک درزمینه تطابق خود با فناوری‌های جدید، یک مزیت مهم در مقایسه با کسب‌وکارهای بزرگ دارند و آن‌هم سرعت‌بالای کسب‌وکارهای کوچک در پذیرش فناوری است. به‌طور مثال، سوییچ کردن از شیوه سنتی ذخیره اطلاعات به فناوری‌های ابری برای کسب‌وکارهای کوچک راحت‌تر خواهد بود و این بدان معناست که آن‌ها می‌توانند به‌عنوان فرصتی برای کاهش هزینه‌ها از آن بهره ببرند. لذا کسب‌وکارهای کوچک با پذیرش و تطابق سریع خود با فناوری می‌توانند از مزایای این حوزه سریع‌تر بهره‌مند شوند.

 

چالش مدیریت زمان

بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک در دنیای امروز با چالش مدیریت زمان مواجه هستند. کسب‌وکارهای کوچک اصولاً کارهای مختلفی انجام داده و تلاش زیادی می‌کنند تا زمان مناسب را برای انجام هر یک از این وظایف پیدا کنند. هیچ کسب‌وکار کوچکی باهدف مدیریت کارهای اداری تاسیس نمی‌شود، بااین‌وجود بسیاری از آن‌ها ساعت‌های طولانی را به‌جای انجام آنچه هدف اولیه و اصلی کسب‌وکار بوده است، صرف نظارت بر کارها می‌کنند.

چه پیشنهادی می‌توان به این دسته از کسب‌وکارها داد؟ هرگز اهمیت سازمان‌دهی و اولویت‌بندی کارها را نادیده نگیرید. فهرستی از اهداف سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه تهیه کنید. این کار می‌تواند به صاحبان کسب‌وکارها کمک کند که تمرکز کرده و مطمئن شوند که اولویت‌هایشان موردتوجه قرار می‌گیرد باعث می‌شود. اگر وظایف با اهداف شما همخوانی ندارد باید آن‌ها را حذف نمایید و اگر لازم است وظایفی را به دیگر اعضای تیم محول کرده  یا به کمک فناوری آن‌ها را ساده‌سازی کنید تا وقت آزاد بیشتر داشته باشید.

صاحبان کسب‌وکارهای کوچک با چالش‌های متعددی برای مدیریت و رشد کسب‌وکار خود مواجه هستند، اما شناسایی امتیازاتی که کسب‌وکارهای کوچک از آن بهره‌مند هستند می‌تواند به موفقیت بلندمدت آن‌ها کمک کند. سازمان‌دهی، پشتکار و چابکی آن‌ها می‌تواند ارزشمندترین دارایی آن‌ها باشد. با دیدن هر چالش به‌عنوان یک فرصت و موفقیت در محیط مشترک، کارآفرینان می‌توانند مزایای کسب‌وکار خود را به دست آورند.