بازبینی قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ضرورت دارد
در نشست رییس مجلس شورای اسلامی و مدیران سازمان نصر تاکید شد

بازبینی قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ضرورت دارد

نشست مشترک مدیران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با موضوع بازبینی قانون سازمان نصر برگزار شد.

در این نشست که در محل دفتر رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، علی لاریجانی بر اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کرد و افزود: با اتکا به صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توان در زمینه اشتغال‌زایی اقدامات موثری نسبت به دیگر اصناف انجام داد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم بازنگری قوانین حوزه ICT و به‌روزرسانی قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: با توجه به کمبودهایی که در زمینه قوانین مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد، مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با استفاده از ظرفیت موجود در مرکز پژوهش‌های مجلس و با همکاری با شورای عالی فضای مجازی و دولت، در تدوین و بروزرسانی قوانین این حوزه با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای همکاری کند.

محمدباقر اثنی‌عشری، رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز در این نشست، با تشریح تاریخچه‌ای از شکل‌گیری و فعالیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از بطن انجمن شرکت‌های انفورماتیک که بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت داشت، متولد شد و در همین راستا آیین‌نامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در تاریخ ۴ اسفند ۸۳ پیرو مواد ۲ و ۱۷ قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای مصوب ۴ دی ماه ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

او گفت: اکنون پس از گذشت ۱۴ سال با توجه به رشد روزافزون صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و همین‌طور افزایش تعداد اعضای این سازمان و گسترش فعالیت صنف فاوا در کشور نیاز به بازبینی و به‌روزرسانی در این قانون احساس می‌شود.