برگزاری نخستین استارت‌آپ ویکند روستایی در اردبیل

برگزاری نخستین استارت‌آپ ویکند روستایی در اردبیل

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل از نخستین رویداد شناسایی و تسهیل کارآفرینی روستایی(استارت‌آپ) در روزهای ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل خبر داد.

عبدالقیوم قلی‌پوری در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این رویداد با هدف شناسایی ایده‌های برتر و به کارگیری آن در اشتغال روستایی است که می‌تواند تحول اساسی در روستاها و جلوگیری از مهاجرت‌ها ایجاد کند.

به گفته رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل با بررسی و شناسایی ایده‌های برتر در حوزه دانش بینان روستایی به پنج ایده برتر مبلغ ۵۰میلیون ریال کمک بلاعوض اختصاص خواهد یافت.

او یادآور شد: علاوه بر ایجاد آموزش‌های لازم به شرکت‌کنندگان در این رویداد، ایده‌های برتر به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هم معرفی می‌شوند.

قلی‌پوری افزود: رویدادهای استارت‌آپ در دوره‌های بعدی در شهرستان‌ها و روستاهای بزرگ تا پایان سال تداوم خواهد یافت با این هدف که تحصیلکردگان روستایی در روستاهای خود اشتغال یافته و توسعه و رونق اقتصادی در روستاها را رقم بزنند.

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل یادآور شد: تاکنون در استان در حوزه نرم افزاری ۲۱ شرکت دانش‌بنیان راه‌اندازی شده و بیش از ۸۰ واحد فناوری هم برای دریافت گواهی شرکت دانش‌بنیان نام‌نویسی کردند.

او اضافه کرد: به منظور کیفی‌سازی تولیدات و داشتن ارتباطی تنگاتنگ با بازارهای جهانی نیاز است تا اصول مهم تجاری‌سازی و انبوه تولید در دستور کار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد.