شبکه‌سازی از اصول مهم در استارت‌آپ‌هاست
در سی‌وهفتمین همفکر خراسان جنوبی عنوان شد

شبکه‌سازی از اصول مهم در استارت‌آپ‌هاست

سی‌وهفتمین همفکر خراسان جنوبی در زمینه استارت‌آپ‌ها و مسایل مالی و سرمایه‌گذاری ۱۱ اردیبهشت در محل پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

مربی رویدادهای کارآفرینی کشور در این جلسه عنوان کرد: برای جذب سرمایه حتما به شبکه‌سازی توجه کنید و تا جایی‌که امکان دارد به سمت گرفتن وام و تسهیلات نروید.

کتایون سپهری تصریح کرد: داشتن ارتباط با افراد مختلف و شبکه‌سازی نه تنها در جذب سرمایه کمک می‌کند بلکه با کسب تجربه‌های بیشتر  همراه است و به همین دلیل از دلایل مهم پایداری استارت‌آپ‌ها می‌شود.

او عنوان کرد: هر چه بخواهید می‌توانید با واسطه‌هایی به آن دست پیدا کنید و برای رسیدن به آن موضوع فقط سه نکته توسعه فردی، شبکه‌سازی و توسعه مهارت‌های کسب‌وکار مهم است.

مربی رویدادهای کارآفرینی کشور تاکید کرد: اگر می‌خواهید کارآفرین باشید باید ظرفیت خود را بالا ببرید و آمادگی هر نوع شکست و برخوردی را داشته باشید.

سپهری بیان کرد: سرمایه اولیه برای راه‌اندازی استارت‌آپ خود را از قبل تهیه کنید و حداقل ۲۰ درصد از قبل داشته باشید و بعد از آن از خانواده درخواست کمک مالی کنید، در مراحل بعد به سراغ سرمایه‌گذار هوشمند، تسهیلات ارزان قیمت بروید و تا جایی که می‌توایند به سراغ دریافت وام نروید.

او ادامه داد: هرگز آرمانی فکر نکنید، چراکه هر کسب‌وکاری حداقل ۲ سال نیاز دارد تا به درآمدزایی و سودآوری برسد.

مربی رویدادهای کارآفرینی کشور تاکید کرد: از همان ابتدای کار مسایل مالی را با شفافیت بیان کنید چراکه یکی از دلایل شکست کسب‌وکارها شفاف نبودن مسایل مالی است.